cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Bıktım

(Topic created on: 07-27-2020 06:54 PM)
445 Views
SDY_05
Active Level 7
Options
Galaxy A

Galaxy a51 cihazım sürekli sorun çıkartıyor

1. Telefonun bataryası yetersiz (güç tasarrufu modunu açsam bile 1 günü çıkartamıyor)

2. Sürekli donuyor ve telefon sapıtıyor

3. Bazen telefonda müzik dinlerken ses cızırtılı çıkıyor, bazen boğuk çıkıyor, bazen ses kesilip kesilip duruyor

4. Telefonu %100 şarjla kapatıp sabah açtığımda şarjı 92 veya 87 oluyor

5. Parmak izi okuyuycu ve yüz tanıma berbat doğru düzgün çalışmıyor

6. Kontrol panelindeki ses, wifi, ekran döndürme vb şeyleri kendisi kapatıp açıyor

7. Daha önceden bu telefonu servise verdim (aynı sorunlar oluyor diye) ve yazılım atıldı diyip bana geri verildi ama aynı sorunlar devam ediyor (sürekli bu sorunları yaşıyorum)

8. Daha önceden galaxy S7 kullanıyordum ve çok memnundum ama galaxy s7 artık eskidiği için galaxy A51 e geçtim ve sadece telefonda tek memnun olduğum yanı ekranı büyük ve çentik yok
Ama galaxy A51 galaxy S7 den daha kötü bir cihaz

9. Birisiyle telefonda konuşurken telefonun üst kısmı aşırı ısınıyor bu yüzden telefonda konuşamıyorum

10. Ara sıra telefonun kamerasını açınca hata veriyor ve kapanıyor 

11. Benim youtube kanalım var ve kanalıma video düzenliyorum galaxy s7 cihazım sorunsuz çalışırken galaxy A51 cihazım sapıtıyor

12. Telefonum tamamen kapalı olmasına rağmen birisi beni aradığında telefondan ses geliyor ve ekranı açılıyor arama bitince telefon kendiliğinden kapanıyor

13. Haftada 3-4 defa telefonumun ekranı tamamen kararıyor ve açılmıyor daha sonra sistem durduruldu yazıyor ve yeniden başlatıyor 

14. Telefonuma yazılım güncellemesi geldi diye gösteriyor, güncelle butonuna basınca telefon kapanıp açılıyor ve güncelleme yapmıyor

ARTIK BIKTIM 

Ben bu telefonu aldığıma pişman oldum birdaha asla A serisi telefon almayacağım fiyatı biraz daha uygun olda da telefonlar berbat...
5 Comments
SamsungAAA51
Active Level 10
Galaxy A
kesinlikle o kadar haklısınız bugün telefonum servisten geldi ısınma kasma kamera sorunu vs vs ile gönderdim arka kapağı değiştirmişler ve defolu gibi bir kapak takmışlar şuanlık kullanımına bakarak da sorunlarda bi düzelme de göremedim ne yapacağımı şaşmış durumdayım sürekli servise gönderip duracağız herhalde ben C7 kullandım Samsungun elini çabuk çektiği bir cihaz olmasına rağmen bana hiç bir sorun çıkarmamıştu sanırım A51 ürettiği en vasat cihaz olabilir
NAZİFN970F
Expert Level 5
Galaxy A
Selam Dostum,

Bune böyle bu kadar sorun çıkartan telefona telefon denmez ki...

Kardeşim git servise iade talebinde bulun yada değişim talebinde hepsini tek tek göster.

Yoksa tüketici hakem heyeti ne basvurucam de.

Ondan sonra değişim yada iade yapacaklardır.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba bahsetriğiniz sorunlar gerçekten çok can sıkıcı ama Bende a51 kullanıyorum ve bahsettiğiniz sorunların batarya dışında hiç birini yaşamadım.
Batarya konusunuda aldığım bazı tavsiyelerle bazı değişiklikler yaparak makul seviyeye getirebildim ve şuan gayet sorunsuz ve kullanışlı oldu. Teknoloji biraz şans işi ama Takılma konusunda play storede google'ın kendi uygulamalarına yapılan yorumlara bakılırsa chrome, google arama vs. gibi uygulamaların genel olarak tüm marka ve modellerde takılmalar hatta hiç açılmama gibi sorunlar yaşadığını görürsünüz. kısaca takılma donma gibi bazı sorunlar uygulamalarlada alakalı olabiliyor.
SDY_05
Active Level 7
Galaxy A
takılma ana ekranda, ayarlar bölümünde samsung müzik uygulamasında oluyor
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba JDFans2020,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm.

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Bu Telefonu Yedekle bölümüne bastığınızda, Samsung bulut hesabınıza verileriniz yedeklenmiş olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not: Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD