cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Arkadaşlar merhaba öncelikle

(Topic created on: 02-22-2024 12:47 PM)
336 Views
S23FE_KULLANICISI
Active Level 10
Options
Galaxy A
Game booster ayarlarımda böyle bir seçenek var tam olarak ne işe yaramaktadır

image

Dediğim özellik oyun oynarken USB PD ŞARJINI DURAKLAT SEÇENEĞİ VAR bilen biri varsa söyleyebilir mi tam olarak ne işe yarıyor ben bilmediğimden sormaya gerek duydum şimdiden teşekkür ederim🙏❤️

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
_KR0N0S_
Active Level 9
Galaxy A
Telefonu 25w veya 45w adaptör ile şarja takıp hızlı şarjı açarsan bu özelliği Aktif edebilirsin.Aktif olunca oyun oynarken cihaz bataryadan elektrik almak yerine direkt prizden alıyor,böylece oyun oynarken batarya boşuna dolup boşalma yapıp ısınma ve yıpranma yapmıyor tavsiyem oyun oynarken bu özelliği kullanman hem oyunlarda ısınma az olur hem bataryan yıpranmaz,özelliği bir kez aktif edince otomatik olarak oyuna girince açılıyor,oyundan çıkınca normal şarja geçiyor.

View solution in context

Solution
_KR0N0S_
Active Level 9
Galaxy A
Hayır tam tersi batarya için faydalı ben her gün kullanıyorum,işlemci ısınsa dahi batarya buz gibi oluyor dene gör,ayrıca özelliği bir kez açtıktan sonra hızlı şarji kapatabilirsin kullanmıyorsan. Şarja takıp oyunu açtığında kendisi aktif olacaktır özellik şarjında sabit kalacak oyun oynarken.

View solution in context

34 Comments
Solution
_KR0N0S_
Active Level 9
Galaxy A
Telefonu 25w veya 45w adaptör ile şarja takıp hızlı şarjı açarsan bu özelliği Aktif edebilirsin.Aktif olunca oyun oynarken cihaz bataryadan elektrik almak yerine direkt prizden alıyor,böylece oyun oynarken batarya boşuna dolup boşalma yapıp ısınma ve yıpranma yapmıyor tavsiyem oyun oynarken bu özelliği kullanman hem oyunlarda ısınma az olur hem bataryan yıpranmaz,özelliği bir kez aktif edince otomatik olarak oyuna girince açılıyor,oyundan çıkınca normal şarja geçiyor.
Galaxy A
Hocam ben normalde şarjda oyun oynamam bataryamın ömrü kısalır sonra bilemem bataryam şişer gibi bir durum oluşur diye şimdi bu özellik açık ve süper hızlı şarj 25watt aktif ilken kullanabilirmiyiz yani anladığım kadarıyla bu özellik açık olursa cihaz bataryadan değil direkt kablodan çekecek ve şarjda aşırı ısınma ve batarya şişme gibi problemler olmayacak değil mi
0 Likes
Solution
_KR0N0S_
Active Level 9
Galaxy A
Hayır tam tersi batarya için faydalı ben her gün kullanıyorum,işlemci ısınsa dahi batarya buz gibi oluyor dene gör,ayrıca özelliği bir kez açtıktan sonra hızlı şarji kapatabilirsin kullanmıyorsan. Şarja takıp oyunu açtığında kendisi aktif olacaktır özellik şarjında sabit kalacak oyun oynarken.
Galaxy A
Peki hocam böyle bir güzel özellik var peki telefona bir problem yaratmaz demi hem deniliyor şarjda oyun oynanılırsa bataryayı şişme gibi durumlarda olabiliyor denmişti birde bu özellik tüm modellerde varmı yoksa belirli modellerde de mevcut mudur
0 Likes
Galaxy A
Peki hocam bir de bu ayar tam olarak ne gibi faydası vardır vallahi sizler olmasanız ben fazla bilemeyecektim çünkü böyle bir özellik a73 de var şarjda pili atlayın adlı özellik1708595954752.jpg
0 Likes
_KR0N0S_
Active Level 9
Galaxy A
samsung ısınma yapmaması için oyunboynarken işlemciyi kısıtlıyor buda fps düşüşleri yapabiliyor güçlü olmayan cihazlarda, O özelliği aktif edersen oyunlarda kısıtlama azalır fps artar. Yukaridaki gibi şarja takıp oynayacaksan açabilirsin ısınma yapacağını sanmam.
Galaxy A
Dediğiniz alternatif oyun performansını mı diyorsunuz
VedatA545G
Active Level 10
Galaxy A
Game booster labs yazıyor sende nereden bakıyoruz
0 Likes
Galaxy A
Game booster ayarlarında oluyor varsa çıkar yoksa sağlık olsun bende yeni keşfettim güzel sistem helal olsun samsung a👍
0 Likes