cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Arıza

(Topic created on: 05-27-2022 11:30 PM)
199 Views
AHMETUNAL
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Arkadaşlar ben telefonumu (a50) 1.5 yıl önce aldım ve parmak izi yapmaya çalışınca parmak izi sensörü kalibrasyonu gereklidir diyor ne yapmalıyım şuana kadar erteledim yardımcı olursanız sevinirim.

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Parmak izi" bölümünü kontrol edebilirsiniz. Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyorsa parmak izinde bir sıkıntı yok demektir.

Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

-Cihazınızda yer alan "Parmak İzi" sensörünün temiz olduğundan emin olun.
-Cihazınızda herhangi bir aksesuarın parmak izi sensörünü engellemediğinden emin olun.
-Cihazınıza parmak izinizi tanımlatırken bir hata oluşmuş olabilir. Kayıtlı olan parmak izlerini kaldırarak, yeniden parmak izinizi tanımlatabilirsiniz.

Sorun çözülmezse bu konu hakkında "Hata Raporu" gönderebilirsiniz: Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmındaki "Hata Raporları" seçeneğinden Hata Raporu göndermenizi öneririm. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu da çözüm olmazsa telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.
Garantiniz devam etmiyorsa belirli bir ücret karşılığında kontrol ve onarım yapılır.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Uzun oldu, üzgünüm

Teşekkürler, iyi geceler dilerim

View solution in context

3 Comments
Solution
Galaxy A
Merhaba

Öncelikle Samsung Members>Destek>Tanılama>"Parmak izi" bölümünü kontrol edebilirsiniz. Parmak izi tarayıcısı normal olarak çalışıyorsa parmak izinde bir sıkıntı yok demektir.

Sorun için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

-Cihazınızda yer alan "Parmak İzi" sensörünün temiz olduğundan emin olun.
-Cihazınızda herhangi bir aksesuarın parmak izi sensörünü engellemediğinden emin olun.
-Cihazınıza parmak izinizi tanımlatırken bir hata oluşmuş olabilir. Kayıtlı olan parmak izlerini kaldırarak, yeniden parmak izinizi tanımlatabilirsiniz.

Sorun çözülmezse bu konu hakkında "Hata Raporu" gönderebilirsiniz: Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmındaki "Hata Raporları" seçeneğinden Hata Raporu göndermenizi öneririm. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Hata raporu da çözüm olmazsa telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.
Garantiniz devam etmiyorsa belirli bir ücret karşılığında kontrol ve onarım yapılır.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:

Uzun oldu, üzgünüm

Teşekkürler, iyi geceler dilerim
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba

Daha önce parmak izinizi kayit ettiyseniz kayitlari silip tekrar parmak izinizi okutmanizi tavsiye ederim
0 Likes
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Kalibrasyon için yetkili servise vermek zorundasınız servis ancak o zaman düzelebilir

Keşke ertelemeseydin garanti var ise ücretsiz olur yok ise ücret alınabilir

0 Likes