cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Animasyonlar

(Topic created on: 09-05-2022 12:55 AM)
78 Views
OğuzA52
Active Level 9
Options
Galaxy A

Bugün elime S21 geçti ve biraz gezindim telefonda **bleep** ettiğim şey a52den daha farklı animasyonlar... ikiside aynı arayüze sahip ama s serisinin animasyonları nasil oluyorsa daha iyi

5 Comments
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy A
Çünkü animasyonlarda kısıtlama var, A ve M serisinde model farketmeksizin tümünde LowEnd animasyonları var.

S serisinde ve tüm amirallerde HighEnd animasyonlar mevcut ve her türlü bu animasyonlar LowEnd'den daha güzel.

Samsung çok anlamsızca kısıtlamış, ben root attım, ve animasyonları S serisi animasyonları yaptım.
Arada gerçekten çok f a r k var, A ve M'deki animasyon tiksinç dedim görünce resmen, ne güzelmiş yaa.. başta biraz fazla dikdörtgen gibi geliyor uygulama açılışları ama göz alışıyor.
Sadece, navigasyon hareketlerinde biraz garip gibi, bana kalırsa navigasyon hareketlerinde LowEnd daha iyi gibi.

A Serisinde bazı cihazlarda ekstra kısıtlı A11 ve A0x cihazlarında vb.

Kısaca, /system/etc/floating_feature.xml dosyasında animasyonları ayarlayan bir kod var, ve bu A ve M cihazlarında LowEnd, S serisinde Note serisinde vb HighEnd olarak geçiyor, bu kodu root ile değiştirebiliyoruz, ben de öyle yaptım.
a71polat
Active Level 4
Galaxy A
Root olmadam değiştirme imkanımız varmı?
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy A
Maalesef, mümkün değil. Android cihazlarda o konumlarda root izni olmadan oynama yapılması imkansız, hatta normalde o konumları görüntülemek de mümkün değil ama samsung bunun iznini veriyor, Xiaomi'de vb bu dosyalara hiç bakamıyorsun rootsuz..

Bu klasörler sistem düzeyinde çok önemli şeyler içerdiklerinden, hem cihazın stabilitesinin korunması, hem virüslere hem olası yanlış değişikliklere karşı korunması için root gibi bir önleme başvurulmuştur. Çünkü root sonrasında eğer sistem dosyalarıyla yanlış şeyler yaparsanız cihazınız ön yükleme işleminde takılı kalabilir (neyseki çözümü var) veya cihaz hiç tepki vermeyecek şekilde kapanabilir. Tabii bunları yapma ihtimaliniz de düşük.. direkt birden olmuyor öyle.

Yani root yetkisi gerekmesi aslında bir güvenlik önlemi de sayılabilir, cihazın temel dosyalarını ve işletim sistemini de korur, root atarak biz kendimize o dosyalarla oynama yetkisi kazandırıyoruz.

/system kökü ile root olmadan değişiklik yapmak maalesef ki imkansız 😕
Sadece görüntüleyebilir veya paylaşabilirsiniz..

Bence insana en çok koyan, bunca animasyonu belirleyen tek şeyin, sadece birkaç harften ibaret olması...
faruk07
Active Level 7
Galaxy A
@ÖMERxTürk Sanırım şu forumda şimdiye kadar gördügüm en bilgilendirici yorum bu olabilir. Teşekkürler bilgi için 😊 Ekran görüntüsü aldım ve bu dediklerini garantim dolunca bi gün deneyeceğim 🤭 😏
Cosmosium
Expert Level 1
Galaxy A
Üst segment cihazlarda tüm animasuoar acik ama daha. Düşük modellerde kapalı keşke bu animasyon işinde ayrım yapılmasa nede olsa animasyon 😊