cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android One UI 3.1 sonrası Görüntülü görüşme sorunu V2

(Topic created on: 04-29-2021 04:21 PM)
330 Views
coskuncinar
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhaba

Android One UI 3.1 sonrası Görüntülü görüşme sorunu. 

Paylaştığım sorunu tekrar paylaşıyorum. Lütfen çözüldü  işaretleyemeyiniz!!!!

Var olan bir özellik ki : Şartlar herkes için aynı olmadığı için kaldırılamaz bir özellikten bahsediyoruz.

"VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır." Diye bilmeniz  için ; 
"Ülkerde artık herkesin interneti vardır ve internetin erişilmediği yer yoktur bu yüzden normal aramayı kapattık."  demek ile aynı şeydir.

Tüm telefonlarınızda VOLTE özelliğine (eski modelleriniz dahil) sahip mi? 
Türkiye'nin her yerinde Operatörlerin  VOLTE  özelliğini destekliyor mu ?

Bu sorulardan 1 tanesinin bile cevabı hayır ise ; Var olan özelliği kaldırılmaması gerekir!

@gediz ve  diğer  moderatorler lütfen çözüldü olarak işaretlemeyin.

Bu konuda herkes söylemek istediğini söylesin.

Çözüm için Googlemi yoksa Samsung mu adım atması gerekiyor bilmiyorum.

"Volte yoksa görüntülü yok" demek yerine; Neden kaldırıldığı açıkalanarak çözüme gidebiliriz!

Bilginize..

coskuncinar_1-1619701809897.png

"Android One UI 3.1 güncelleme öncesi 4.5G yi kapatarak operatör firma üzerinde (karşı telefonda samsun olunca) telefon ile görüntülü görüşme yapabiliyordum.
Güncelleme sonra 4.5 yi kapatınca "Görüntülü Tuşu" kayboluyor. Kapatmadan deneyince karşı telefonda volte özelliği olmadığı için Normal aramaya geçiyor.

Sorulara önceden yazayım.
1.VOLTE özelliği önceden de açıktı. Sorunum VOlte değil. VOlte olmayan telefon ile görüntülü görüşme yapabilmek.
2.Karşı telefon ile volte ile görüşme yapmıyordum. Volteden önce nasıl yapılıyorsa öyle yapıyordum.
3. Güncelleme öncesi kullandığım bir özellik neden kayboluyor?

Ayrıca 5 gündür servisi 444 77 11 noyu arayıp teknik servisin bağlanması için talep bırakıyorum fakat hala dönüş olmadı.

Edit : Servisten aradılar ve o özelliğin değiştirildiğini söylediler. Özellik kaybolmuş/kaldırmışsınız diyorum. Kabul etmiyorlar. Değiştirildi diyorlar.

Sayın Samsung, var olan bir özellik herkes için aynı anda geliştirilmiyorsa özelliği kaldırdınız anlamına gelir. Lütfen eski özellik yine kalsın. VOLTE ye karşı değilim tabiki daha iyi teknoloji. Ama imkanı olmayan insanlar volte özelliği olsun diye telefon değiştiremez veya bulunduğu yerin volte çeksin diye değiştiremez.

Aynı Meblaya daha çok özelliği olan telefonlarda vardı. Ama ben samsung telefonu sırf bu özellliği yüzünde almıştım.

Lütfen acil çözüm bulunuz. Herkes aynı şartlara gelinceye kadar bu özelliğin kalması daha doğru olur.

Bilginize,"

5 Comments
Yasnb
Active Level 5
Galaxy A
Sonuna kadar katılıyorum kardeşim. Bende muzdaribim bu konuda. Volte açıksa butin geliyor yoksa gelmiyor
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba' coskuncinar'
Andorid 11 görüntülü sorun yoktur duo devre dışı bırak arama yap sorun düzelmez ise etkinleştir duo düzelir
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Andorid 11 gelen yeni durum bu üzücü ama bir yandan iyi neden mi görüntü kalitesi çok iyi wp bile böyle görüntü kalitesine sahip değil
coskuncinar
Active Level 1
Galaxy A

Merhaba mehmet99 ,

VOLTE görüşme yaparken kalite konusunda sonuna kadar katılıyorum.

Fakat aşağıdaki şartlar eşit olmadığı sürece, herkese aynı yararı sağlamıyor:
"Tüm telefonlarınızda VOLTE özelliğine (eski modelleriniz dahil) sahip mi? 
Türkiye'nin her yerinde Operatörlerin  VOLTE  özelliğini destekliyor mu ?"

Kızım ile babaannesini görüştürebilmemin en hızlı ve ucuz yolu 4.5g yi kapatıp, görüntülü arama yapmak. Diğer çözüme de hala bakıyorum. J2 veya j3 telefon olması lazım. VOLTE açılırsa arama ile ilgili sorunum tamamen çözülür. 

Diğer türlü cidden sıkıntılı!!

MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
J2 rom ile yükleye bilirsin volte