Active Level 5

Merhaba a70 telefonumun şarjı hızlı bitmeye ve geç dolmaya başladı.Arastirinca *#0228# kodundan batarya menüsüne girip quick start yapılması tavsiyesini gördüm.

Bu kodu kullanarak bataryayı kalibre eden var mı ?
Tavsiye eder misiniz ?
2 Yorum
Highlighted
Expert Level 5
Samsung, sorunu çözmek için hiçbir zaman USSD kodları kullanmanızı önermez.

*#0228# Kodunu lütfen prosedür dışı uygulamayın. "Quick Start" Üstüne tıkladığınızda "Prosedürünüzde yazmadığı sürece KULLANMAYIN." Diye dip not düşülmüş.

Ne yaptığınızı bilmiyorsanız, cihaza zarar verebilirsiniz. *#0228# Kodunu kullanmanızı tavsiyede etmiyorum.

Aşağıda belirttiğim adımları takip ederek Kalibrasyon yapabilirsiniz.

1.Adım: Cihazınız kendisini kapatana kadar batarya'sını tamamen tüketin.

2.Adım: Cihaz tükenip kapandıktan sonra yeniden açmaya çalışın. Ekran gelip gidebilir, telefon açılıp hemen kapanabilir. Telefonun hiçbir tepkiye cevap vermeyene kadar pilini sömürün.

3.Adım: Telefon kapandıktan sonra şarja takın ve cihaz kapalı şekilde %100 olana kadar şarj edin. Ekranda %100 şarj uyarısını gördükten sonra cihazı şarjdan çıkarmadan açın. Bu hâliyle 1 saat daha şarjda bırakın.

4.Adım: %100 dolu görünen pili yeniden 1. Ve 2. Adımda ki yöntemler ile tamamen tüketin.

5.Adım: Şarjı bir kez daha tamamen tükenen ve tepki vermeyen telefonu şarja takmadan 3-4 saat kadar boş batarya'yla bekletin.

6.Adım: 3-4 saat kadar tamamen tükenmiş batarya ile bekleyen telefonu, açmadan şarja takın. Cihaz %100 dolduktan sonra şarjdan çıkarmadan açabilirsiniz.

7.Adım: Cihazı açıktan sonra yeniden başlatın. Yeniden başlayan cihazı kapatın ve 2 saat daha şarjda bekletip açarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Böylece bataryayı kalibre etmiş oldunuz.
Yanıtla
Yükleniyor...
Highlighted
Moderator
Moderator

Merhaba RedCommander,

Ben Lacivert, Samsung Forum moderatörüyüm.

Samsung cihazlarınıza, üçüncü şahıslar tarafından paylaşılan, Samsung tarafından resmi olarak onaylanmamış herhangi bir kod numarasını yazmamanızı öneririz. Bu gibi işlemler, cihazınıza zarar verebileceği gibi, işlem yapılan cihazı garanti kapsamı dışına da çıkarabilir. Cihazlarımızda, bu gibi işlemler için yazılıma göre "Ayarlar-Smart Manager" ya da "Ayarlar-Cihaz Bakımı" alanlarından, sistem optimizasyonlarını yapmanız yeterli olacaktır.

Hızlı şarj olmama durumu için, cihazınızın yazılım sürümü güncel ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz. Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz. Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Ayrıca pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPRS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Tüm bu işlemlere rağmen sorun devam eder ise, hata raporu göndermenizi rica ederiz. Ekibimiz, cihazınızın durumunu kontrol ederek, uygulama üzerinden size geri dönüş yapacaktır. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için, aşağıda bulunan linkteki adımları takip edebilirsiniz.

target=_blankhttps://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!...

Teşekkürler.
MOD

Yanıtla
Yükleniyor...