cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Android 13 Pili Bozdu

(Topic created on: 12-09-2022 11:04 PM)
69 Views
mehmetblt
Active Level 3
Options
Galaxy A

3 aralıkta yüklediğim güncelleme sonrası 1,5 aylık A33 cihazımın pili tamamen bozuldu.Güncellemeye kadar hiçbir sorun yoktu.Mesela %100 olan pil yüzdesi bir bir düşerek 10 dakika içinde  0 oluyor ve tel kapanıyor.Aç kapa yapınca sarj % 70 gözüküyor.Tekrar yapınca %3 e düşüyor.Revamı ya bu.Şarj aletim orjinal.Değişim istesem yapmayacaklar.Mecbur muyum 1 ay servis beklemeye.Veya 1 aylık telefonu açtırmaya.Böyle saçmalık olur mu.Yerine kullanıcağım telefon yok.Böyle bir sorun yaşayan varmı.Telefonu sıfırladım çözüm olmadı...

9 Comments
mehmetblt
Active Level 3
Galaxy A
Denedim onuda denedim.Çözüm olmadı.
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
0 Likes
mehmetblt
Active Level 3
Galaxy A
Dostum yazıyı okudum.İlk 2 seçeneği yaptım çözüm olmadı.Güncelleme için yahu 2022 yılındayız.Telefon her şeyimiz.Bunların güncelleme çıkarmasını mı bekleyeceğiz.Böyle bi saçmalık olabilir mi?Her işimiz telefonla.Yahu eski cihaz olsa içim yanmayacak.Zateb Ülke şartlarında iyi para verip alıyoruz.1,5 aylık cihazda böyle bi saçmalık olabilir mi.Benden kaynaklı olsa eyvallah...
0 Likes
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Malesef oyle
Fatihxx123
Active Level 5
Galaxy A
Dostum arka plandaki bütün uygulamaları kapattın mı? Geçen yatınca 89'du arka plandaki herşeyi kapattım gene 89'da kaldı kapatmayı dene bence
mehmetblt
Active Level 3
Galaxy A
Dostum sorunum mesela şarjım 7 saat gidiyordu da 5 saate düştü tarzında bir şey değil.%100 olan şarj 10 dakika içinde sıfıra düşüyor.Ve hatta şöyle bir durum var.Mesela şarjım %70 diyelim.Sarj kablosunu takınca %69 a,çıkartınca %68 e,tekrar takınca %67 ye düşüyor.Bu tak çıkar işlemini yaptıkça şarj yüzde bir yüzde bir düşüyor.Çözemedim bir türlü...
0 Likes
Fatihxx123
Active Level 5
Galaxy A
Teknik servise götür bence garip bi durum
mehmetblt
Active Level 3
Galaxy A
Eyvallah dostum sağolasın yinede.
0 Likes
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba mehmetblt,

Cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen, cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;
1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes