cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android 13 Deneyimim ve Ram plus sorunu

(Topic created on: 12-26-2022 11:02 AM)
109 Views
Kaangul
Active Level 6
Options
Galaxy A

Kesinlikle ilerleyen zamanlarda daha akıcı olucağından eminim şuan telefon android 13'e alışmaya çalışıyor, animasyonlar gerçekten daha başarılı herhangi bir donma veya kasma problemi yaşamadım, arayüz gerçekten daha zengin ve başarılı görünüyor, bunun dışında ayrıca sormam gereken bir konu var Ram plus'ı ne yapmalıyım bilmiyorum cihaz Android 13'le daha çok ram kullanmaya başladı, Ram'i yettirebilmek için kaça ayarlamam lazım? 2gb mı 4gb mı? Ya da Ram plus kapalı mı kalmalı? (Şuan kapalı)

9 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Hafiza sorununuz yoksa 4 e ayarlayabilirsiniz arka planda daha cok uygulama çalıştırma dışında artısı yok.
Kaangul
Active Level 6
Galaxy A
Yani cihaz daha hızlı çalışır mı?
Galaxy A
Hayır,daha hızlı çalışmaz sadece daha fazla çoklu işlem için ve daha uzun işlemler için fayda sağlar.
Kaangul
Active Level 6
Galaxy A
Tamam zaten demek istediğim oydu arka planda daha çok işlem yaparak cihazı zorlamadan çalışır mı demek istedim teşekkür ederim :)
ANDROID_13
Active Level 7
Galaxy A
Ram plus kapattım cihazın depolama ömrünü kısaltiyor ... performans artışı oldu
_Fırat_
Active Level 8
Galaxy A
Ram plus kapanınca cihaz daha performanslı çalışıyor bariz şekilde
Galaxy A
4 kalsın,zararı olmaz faydası olur ek olarak Geliştirici seceneklerinden ön belleklemeyi azaltabilirsibiz,o da fayda sağlar.
YasinS10Lite
Active Level 9
Galaxy A
Benim telefon ramplus açıkken kolay kolay 4.8 in altına inmiyordu kapattım 3.2-3.9 arası takılıyor (rom ile android 13 yüklü)
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba KaangulA22,

Durumun, uzaktan erişim ile kontrol edilmesi gerekiyor. Uzaktan erişim işlemi için aşağıdaki link üzerinde bulunan yönergeleri takip edebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/remoteservice/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes