cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android 12 ile gelen özelikler

(Topic created on: 05-21-2021 12:05 AM)
282 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy A

image

Wifi Direct

Android 12 cihazlar, Chrome OS cihazlar ile Wifi Direct ile bağlantı kuracak ve Chrome OS cihazlar galeriye direk erişebilecek.

image

Adaptif temalar

Android 12 içerisindeki yapay zeka sayesinde arka plan resminizi otomatik olarak analiz edecek ve buna göre sistem temasını ayarlayacak.

image

CPU optimizasyonu

Android 12 ile birlikte sistemin kullandığı CPU miktarında azalmaya gidiliyor. Temel sistem hizmetleri için gereken CPU süresinde %22 ve sistem sunucusu tarafından büyük çekirdek kullanımında %15 azalma olacak.

image

Hızlı ayarlar sekmesinde ufalma

Hızlı ayarlar sekmesinde yeni tasarımla birlikte ilk kaydırmada daha az seçenek görünecek. Artık ilk kaydırmada sadece dört seçenek görünecek ve daha az simge olması sayesinde yanlarında metinler de yer alabilecek.

7 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Güzelmiş
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Aynen android 12 google son umudu eğer vasat bir sistem yine yaparlarsa Huawei piyasayı ele geçirir bunun farkındalar google ve çalışanları
Melih_A34
Active Level 7
Galaxy A
Umarım güzel olur.
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Umarım sorunsuz bir android 12 olur' herkes gönül rahatlığıyla yükleyebilir
inf4ndroid
Expert Level 5
Galaxy A
Bu konuda bilgilendirme yaptığınız için teşekkürler; elinize sağlık.

Ayrıca, kamera kullanılırken bilgi alma, konum bilgisini uygulamalara verirken tahmini olarak verme gibi gizlilik özelliklerini beğendiğimi söyleyebilirim. Umarım cihazlarımızı bu konuda daha kendi tercihlerimize yönelik kullanma imkanına sahip oluruz.
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Rice ederim 😊 Andorid 12 ile akıc ve pil odaklı bir işletim sistemi olur sorunsuz bir Andorid 12 olması tek dileğim..
inf4ndroid
Expert Level 5
Galaxy A
Samsung ve diğer benzeri şirketler, daha iyi ve uzun vadeli bir anlayış ile sistemin ve uygulamaların performansını artırmalılar diye düşünüyorum. Toplam olarak, az ama öz yeni özellikler ve söylediğiniz gibi akıcı ve pil odaklı bir performans ile bu güncellemenin oldukça yerinde olacağına inanıyorum.