cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Android 12 den sonra samsung A21s

(Topic created on: 08-02-2022 02:31 PM)
301 Views
MERTA21S
Active Level 2
Options
Galaxy A

Cihaz bakımında depolamaya basınca girmiyor sizde de böyle mi ?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Merhaba

Genelde, Android OS yükseltmelerinden sonra sıfırlama işlemi öneriliyor. Yeni işletim sistemi ile eski işletim sistemindeki ayarlar arasında uyuşmazlık olabilir.

Bu uyuşmazlıklar yeni işletim sisteminde (Android yükseltmelerinde) telefonda donma, kasma gibi problemler yaşatabilir (kimi telefonda herhangi bir sıkıntı olmayabilir de).

Eğer telefonunuzda Android sürüm yükseltme güncellemesinden sonra herhangi bir sıkıntı meydana geldiyse, ki bu problemler dediğim gibi kasma-donma veya batarya problemiyse yazılımsal bir sorun olabileceğini göz önünde bulundurarak verilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlayabilirsiniz.

Tabii yakın zamanda güncelleme illaki gelir, ama ne zaman geleceğini bilemeyiz.

Siz yine de, hem telefonunuzun rahatlaması hem de sorunların giderilmesi açısından telefonunuzu sıfırlayın.

Ayrıca verilerinizi yedeklemenizin iki yolu vardır:

1- Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar>Hesaplar ve Yedekleme>Samsung Cloud>Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta>OneDrive ile bağlan>Koşulları kabul edip bağlan>Hesapları Bağla>Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin>Kabul et>Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2- Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza "Samsung Smart Switch" programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan "Güvenli Klasör" uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekir.

• Güvenli Klasör'ün yedekleme özelliği 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın "Smart Switch" veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemenizi öneririm.

Yedeklemelerin görselli anlatımları için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler, iyi günler dilerim

View solution in context

14 Comments
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy A
Merhaba her büyük güncellemede telefonu sıfırlayınız.eski sistem dosyaları çakışıyor olabilir.
EfeA21s
Active Level 8
Galaxy A
Harbi mi
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy A
Maalesef
EfeA21s
Active Level 8
Galaxy A
Yoksa ne olur
0 Likes
GürkanA21s
Expert Level 2
Galaxy A
Sıfırlasan iyi olur hem pil hemde performans hemde hatalar gidebilirler.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Aynen sıfırlama yapın ❤️
Galaxy A
Ben sıfırlama yapacam da bu galeriyi olduğu gibi yedekliyebiliyormuyuz
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Evet pc varsa oraya yedekle ya da Google drive gibi bulut depolama teknolojisine yedekleyebilirsin 👍👍👍
0 Likes
TheSaTaN
Active Level 8
Galaxy A
One drive üzerinden oto senkronizasyon da yapılıyor
0 Likes