cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Android 12 Deneyimlerim

(Topic created on: 04-25-2022 05:45 PM)
1070 Views
kaanrhymeA51
Active Level 6
Options
Galaxy A

Yaklaşık 1 aydır Android 12 tabanlı One UI 4.1 sürümünü Galaxy A51 telefonumda kullanmaktayım. Telefon ilk sıfırlandığı zamanlar çok stabildi ancak şu anda cihazımda sıradan sosyal medya ve 3 tane oyun varken bile çok kasıyor. Güç tasarrufu kapalı olmasına rağmen wifi açıp kaparken,bildirim paneli açarken, uygulamadan çıkarken, uygulama listesine girerken, yazı yazarken ve daha pek çok yerde kasıyor. Hiç memnun olmadım bugün Android 11'e geri dönüş yapıyorum. Herkese iyi günler.

73 Comments
kaanrhymeA51
Active Level 6
Galaxy A
Haklısın, ayrıca bence One UI Global olmasa bile sürüm değiştirme gelmeli, örneğin ben Turkiye ROMundan GLOBAL ROMA geçebilmeliyim ya da Sürüm düşürebilmeliyim
theNobleCat
Active Level 3
Galaxy A
Samsung'un One UI'i global olursa zaten güncelleme gecikme derdi de olmaz diye düşünüyorum. Yazılım mükemmel olursa Samsung bu yarışta kesinlikle daha da önde olur. Ayrıca, telefonlar Android güncellemeleri ile daha uzun bir süreyle desteklenmeli bu müşteri memnuniyetini arttırır. 4 sene iyi bir süre fakat bu 5 ya da 6 ya getirilebilir
kaanrhymeA51
Active Level 6
Galaxy A

Arkadaşlar 1 saat önce A51 cihazımda Android 12'den Android 11'e düşürdüm. CİHAZ 2 KAT DAHA AKICI OLDU KESİNLİKLE YÜKSELTMENİZİ ÖNERMEM. Şimdi gelelim benim soruma. Benim Android 11'den Android 10'a düşürme imkanım var mı? Şimdiden teşekkürler...

AliORH
Active Level 7
Galaxy A
Normalde Androit 12 den 11 düşüremezsin ama şuan güvenlik ilkesi yazılımı yükseltilmedigi icin sistem düşürmeye izin veriyor ama bu gün yarın güvenlik ilkesi guncellendiği an tekrar düşürme yapamazsın , 11 den 10 düşürmen imkansız bir şey.

Şuan
kaanrhymeA51
Active Level 6
Galaxy A
Eğer telefonunu güncellemezsen düşürmen mümkün bit sürümü ile alakalı bir şey ama keşke 10'a da düşürebilseydim neyse yapacak bir şey yok teşekkürler.
0 Likes
AliORH
Active Level 7
Galaxy A
Bit sürümü ile alakalı değil güvenlik ilkesi ile alakalı bir durum.
0 Likes
kaanrhymeA51
Active Level 6
Galaxy A
Bence bit sürümü ile alakalı çünkü cihaza ya kendi bit sürümünü ya da daha fazlasını kurabiliyorsun, Samsung da bunu düşünebileceği için mantık olarak senin dediğin gibi olsa her yeni güvenlik güncellemesinde bit sürümünü arttırmak zorunda kalırdı. Düşüncem bu yönde.
0 Likes
AliORH
Active Level 7
Galaxy A
Güvenlik güncellemesi demiyorum, güvenlik ' ilkesi ' diyorum, bence mantık yürütme bu işler bence veya sence ile olmuyor, İnterneti biraz araştır.
kaanrhymeA51
Active Level 6
Galaxy A
Ben sadece fikrimi belirtmiştim. Aydınlattığınız için teşekkürler. Aslında binevi yanlış okumuşum ama olsun.
0 Likes
AliORH
Active Level 7
Galaxy A
Fikrine saygılıyım, tabiki her konuda fikir yürüyebiliriz ama bu işler kesin bir bilgi ister o yüzden öyle diyorum.