cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Android 11 ve Hataları !

(Topic created on: 04-08-2021 02:23 PM)
167 Views
YiğitS10Plus
Active Level 10
Options
Galaxy A

Cihazlara gelen Android 11 One UI 3.0-3.1 güncellemeleri arayüz ve görünüm bakımından gayet güzel fakat bu güzelliklerin yanında oluşan çok sorun var.Benim yaşadığım başlıca sorunlar şunlar:

Android 11 ile siz hangi sorunlarla karşılaştınız ?

Hataları yaşamış olduğum cihaz "A50"

KAMERA:
》Özellikle kamera tarafında "Gece modu" kamerası işlevini yerine getirmiyor (Akşam çekilen fotoğraflarda "Normal çekim" "Gece Modundan" daha iyi durumda.) 
》HDR'lı fotoğraf çekeceğimiz zaman HDR otomatik olduğu için tam anlamıyor ve bazen HDR açacağı yerde HDR açmıyor. 
》Kamerada video odak sorunu halen devam ediyor.

RAM:
》Herhangi bir uygulamayı uzun süre kullandığım zaman "RAM"in (4 - 4.5 GB)'lara geldiğini gördüm.
》Eğer Arka planda 1 uygulama dahi açıkta bıraksam RAM sabit 3 GB'da kalıyor.

PİL:
》Android 10'a göre çok kötü bir güncelleme pldu Android 11 pil konusunda çok eksiklik var uzun süreli kontrollerimde Android 11'in "DERİN UYKU MODU" ve "UYKU MODU" herhangi bir işe yaramamaktadır.
》Cihaz Android 10'da iken Şarjı 2 gün dayanırken şimdi 1 gün anca yetiyor.(Oyun oynamıyorum.)

■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■

》Acilen "Düzeltme Güncellemeleri" ile RAM kullanımını ve şarj tüketimini optimize etmeleri gerekiyor.

!! Hata Raporu yolluyoruz bakalım yaşamış olduğumuz sorunları dikkate alıp çözüme kavuşturacaklar mı ?

İYİ GÜNLER.
14 Comments
AbdullahKOc
Beginner Level 2
Galaxy A
Ne yazıktır ki aynı sorunları bende yaşamaya başladım cihazım A51
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Maalesef bu durumu çoğu kişi yaşamakta zaten ama çözüm için uğraşan var mı bilmiyoruz.
flasget
Active Level 7
Galaxy A
Dilimde tüy bitmişti, gelen guncellemeler sadece görsel efekt değiştirmek amaçlı diye. Klasik Samsung hataları iyileştirme çabası değilde efekt markası.
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
HAKLISINIZ ANDROİD 11 3.1UI bir takim sorunlar var bu sorunlar güvenlik yamalariyla düzelecektir
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Umarım düzelir diyecem fakat kamera sorunları kaç ay oldu hala düzelmedi bunlar düzelir mi hiç ümidim yok.
plüton
Active Level 10
Galaxy A
Samsung yeni arayüz güncellemesi olan 3.1 ile bir çok sorunu çözeceğini ön görüyordu ama sonuç yine aynı oldu büyük güncellemelerin ardından illaki sorun oluşuyor kamera +rem +pil başlıca dile getirilenler
YiğitS10Plus
Active Level 10
Galaxy A
Sorun oluşabilir o konuda bir şey demem fakat düzeltme konusunda çok yavaş kalınıyor.
plüton
Active Level 10
Galaxy A
çünkü birden fazla modelde benzer sorunlar var kardeşim düzeltme güncellemesinde yavaş kalıyordu Samsung bu sefer işleri daha zor bakalım nasıl bir performans sergileyecek 🙂
ertu96
Active Level 7
Galaxy A
Ram konusunda çok haklısın neredeyse 4.5 - 5 gb rame yakın gördüm