cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Android 11 sonrası görüntülü görüşme yapamiyorum

(Topic created on: 06-20-2021 10:08 PM)
155 Views
Metin Şen
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

Android 10 çok güzeldi zaten telefonumu sırf bu görüntülü konuşma özelliği için almıştım ama yapılan yeni sürüm ile bu özelliği artık kullanamıyorum. Bu forumun altını üstüne getirdim denen her şeyi yaptım. Geçen hafta kullandığım özelliği bu hafta kontrolüm disinda (telefonu servise vermistim)  güncelleme yapıldığı için kullanamıyorum. 

3 Solutions

Accepted Solutions
Solution
bkk0358
Active Level 7
Galaxy A
Oluyo ama 2 cihazdada volte nin açık olması lazım

View solution in context

0 Likes
Solution
Aydın-
Active Level 4
Galaxy A
Android 11 de görüntülü görüşme var volte açman yeterli

View solution in context

0 Likes
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Metin Şen

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır.

VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz, görüntülü arama simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısı olması gerekmektedir.

Telefon- Sağ üst köşedeki üç nokta-  Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz. 

Yapmış olduğumuz kontrollere ek olarak aşağıdaki adımları kontrol etmeniz sağlıklı olacaktır.

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:

1.        Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle
  2.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
  3.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
  4.        Operatöre ait uygulama üzerinden hat durumunun kontrol edilmesi. 
  5.        Ayarlar  > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ediyorsa, operatörünüz ile görüşerek SİM Kart sıfırlama işlemini talep edebilir ya da farklı SİM Kart ile tekrar bu adımları kontrol ederek kontrol sağlayabilirsiniz. 

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

0 Likes
5 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Duo ya yönlendirmeye çalışıyorlar her sürümde bi güzellik yok oluyo
0 Likes
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy A
Malesef artık yeni sürümle kaldırıldı Mağazadan Google Duo uygulamasını indirmen gerek
0 Likes
Solution
bkk0358
Active Level 7
Galaxy A
Oluyo ama 2 cihazdada volte nin açık olması lazım
0 Likes
Solution
Aydın-
Active Level 4
Galaxy A
Android 11 de görüntülü görüşme var volte açman yeterli
0 Likes
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Metin Şen

Android 11 sürümüne yükselttikten sonra görüntülü görüşme için öncelikle VoLTE özelliğinin operatör tarafından aktif edilmiş olması gerekiyor.

VoLTE seçeneği etkin değilse Görüntülü Arama simgesi yer almamaktadır.

VoLTE şebekesine bağlı değilse görüntülü görüşme yapılamaz, görüntülü arama simgesinin etkin olması için cihazın aktif olarak VoLTE bağlantısı olması gerekmektedir.

Telefon- Sağ üst köşedeki üç nokta-  Görüntülü arama seçeneği- Her zaman sor ve Varsayılan Telefon uygulaması seçerek kontrol edebilirsiniz. 

Yapmış olduğumuz kontrollere ek olarak aşağıdaki adımları kontrol etmeniz sağlıklı olacaktır.

Arama kısıtlama /Yönlendirme durumunun kontrol edilmesi:

1.        Telefon > Ayarlar > Numaraları engelle
  2.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Arama yönlendirme > Görüntülü aramalar
  3.        Telefon > Ayarlar > Diğer ayarlar > Giden aramayı engelleme > Görüntülü aramalar
  4.        Operatöre ait uygulama üzerinden hat durumunun kontrol edilmesi. 
  5.        Ayarlar  > Genel yönetim > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla > Fabirka ayarlarına dön

Tüm kontrollere rağmen sorun devam ediyorsa, operatörünüz ile görüşerek SİM Kart sıfırlama işlemini talep edebilir ya da farklı SİM Kart ile tekrar bu adımları kontrol ederek kontrol sağlayabilirsiniz. 

Teşekkürler.

MOD

0 Likes