cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Always On Display

(Topic created on: 02-01-2020 01:15 PM)
3899 Views
TabS7ege
Active Level 8
Options
Galaxy A

Samsung un yeni çıkarmış olduğu galaxy A51 i kullanıyorum. Always On Display i birkere dokunduğumda açılacak şekilde ayarladım ancak genelde birkere dokunup açtığım zaman çok karartılmış olarak görüyorum saat rengi normalde beyaz olması gerekirken parlaklık çok kısık oluyor ve gri rengine dönüyor.  Ayrica kendi always on display ekranıma koyduğum görselde aşırı  derecede karanlık oluyor. Sanki always on display android 10 un karanlık modu yüzünden kötü etkileniyor gibi geldi. Bu bi hatamı yoksa bilerek busekildemi yapıldı bilmiyorum. Ama en yakin zamanda fazla yorum gelirse bu konuyla alakalı duzelticeklerine eminim.

6 Comments
Solution
ErenA
Active Level 6
Galaxy A
Adaptif parlaklık açıksa always on display telefonunun sensörü ışık görmüyorsa kısık parlaklıkta açılacaktır. Adaptif parlaklığı kapatıp denemelisiniz.
TabS7ege
Active Level 8
Galaxy A
dediğinizi karanlık ve aydınlık yerde ayrı ayrı denedim evet sorun adaptif parlakliktan kaynakli. adaptif parlaklığı kapatınca sorun kalmıyor ama adaptif parlaklık normalde ekran parlaklığını iyi ayarlarken always on display deyken parlaklığı sanki çok sınırlıyor sıradan oda ışığında yine always on display bariz sekilde karanlik şimdilik adaptif parlaklığı sevdigimden always on display i belki ileride gelicek bi güncellemeye kadar kapatıyorum.
Solution
ErenA
Active Level 6
Galaxy A
Always on displayde de ayarlıyor ama 10 saniye pekte yeterli bir süre olmuyor ayarlanması için. Always on displayi her zaman göster şekilinde ayarlarsanız yaklaşık 10 saniye sonra parlaklığın arttığını göreceksiniz.
mercimeykA50
Active Level 8
Galaxy A
zaten gri o beyaz değil
TabS7ege
Active Level 8
Galaxy A
kendi gif yada fotoğrafımızı seçip koyabiliyoruz ya ordaki beyaz bile adaptif parlaklık açıkken griye dönüyor ama sadece always on display ekranındayken
mercimeykA50
Active Level 8
Galaxy A
işte o beyaz sandığın gri aslında ayarlarda dikkatli bak