cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

Allah için yardim

(Topic created on: 05-24-2022 08:35 PM)
316 Views
mutsuzkullanıcıA51
Active Level 6
Options
Galaxy A

arkadaslar yardim edin yani samsunga ne desem bilmiyorum samsung aldigim icin kendimden utaniyorum böyle rezalet bi firma olamaz  önceki yaz birsürü hevesle birsürü heycanla canimi disime takarak calistim 3450 liram vardi o zaman samsung a 51 fiyati 3400 civarlarindaydi samsung a51 8/256 almaya karar verdim almaz olaydim nasi böyle böyle bi hata yaptim anlamiyorum 

Sorun1: android 12 ile basladi bu sorun arkadaslar mesela youtuede bir video izliyordum birden ses kesildi ses tusuna tikladim ses full biraz korktum sonra telefonu yeniden baslattim düzeldi ve bu sürekli olmaya basladi sorun2: arkadaslar telefonda bi hafta öncesine kadar wifi sıkintısı yoktu 3 gündür internet cok yawas baglandi ama int yok, veya baglaniyo yavas bazen hic baglanmiyo ve baglandigi zaman youtubede video izlerken birden int kesiliyo wifi oldugu yerde ünlem cikiyo 1 dakka sonra tekrar geliyo 2 dk felan izledikten sonra tekrar ayni sey oluyo yani wifiyi kullanamiyorum wifide sorun var derseniz onuda denedim baska bi telefon aldim xiamoi redmi note 8 ayni int baglandim ama onda öyle bisey olmadi tertemiz oynatiliyo hic kopmuyo baglanti| ne yapcam bilmiyorum param cöp oldu samsung aldigm icin cok pismanim ve sorunlarimin yanitini nasil düzelecegini yazarsaniz cok sevinirim, iyi günler

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Merhaba
Niye bu kadar beddua okuduğunuzu anlamadım efendim ama siz bilirsiniz :)

Genellikle Android OS yükseltmelerinden sonra sıfırlama işlemi öneriliyor. Bu sadece sürüm yükseltme değil, bazı yaşanabilecek ufak problemlerde de öneriliyor.

Verilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlamanız bu tarz basit sayılabilecek problemlerin önüne geçer.

Verilerinizi yedeklemenizin iki yolu vardır:
1- Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar>Hesaplar ve Yedekleme>Samsung Cloud>Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta>OneDrive ile bağlan>Koşulları kabul edip bağlan>Hesapları Bağla>Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin>Kabul et>Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2- Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza "Samsung Smart Switch" programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Eğer sorununuz çözülmezse telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.
Garantiniz devam etmiyorsa belirli bir ücret karşılığında kontrol ve onarım yapılır.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim

View solution in context

7 Comments
yusuferen
Active Level 6
Galaxy A
bu arada wifi problemi belki şöyle çözülür bende ve abimde çok oluyo wifi ye hiç bağlanamıyoruz TV de dahil (ama nadiren) ama başkasınınkilere bağlanıyo hep biz kapatıp açıyoruz modem i düzeliyo ama diğer bir konu yazılımdan söz konusu samsung A51 ve A71 e normalde mart ayında android12 sunucaktı geç olduğundan aceleci davrandılar A71 e gelmeden A51 e geldi android12 bunu sistem güncellemesiyle inş düzelir çünkü bi anda verdiler yazılımı
vedat3
Active Level 5
Galaxy A

Bende a51 kullanıyorum bende öyle bir sorun yok sende nasıl sorun oluyor ki şaşırdım daha doğrusu

0 Likes
Solution
Galaxy A
Merhaba
Niye bu kadar beddua okuduğunuzu anlamadım efendim ama siz bilirsiniz :)

Genellikle Android OS yükseltmelerinden sonra sıfırlama işlemi öneriliyor. Bu sadece sürüm yükseltme değil, bazı yaşanabilecek ufak problemlerde de öneriliyor.

Verilerinizi yedekleyerek cihazınızı sıfırlamanız bu tarz basit sayılabilecek problemlerin önüne geçer.

Verilerinizi yedeklemenizin iki yolu vardır:
1- Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar>Hesaplar ve Yedekleme>Samsung Cloud>Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta>OneDrive ile bağlan>Koşulları kabul edip bağlan>Hesapları Bağla>Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin>Kabul et>Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2- Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza "Samsung Smart Switch" programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Eğer sorununuz çözülmezse telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine vermenizi tavsiye ediyorum.
Garantiniz devam etmiyorsa belirli bir ücret karşılığında kontrol ve onarım yapılır.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Teşekkürler, iyi akşamlar dilerim
Mücahit06
Active Level 7
Galaxy A
Fabrika ayarlarına çevirin düzelmez ise eğer
Direk servise gönder uğraşmaya bile değmez yeni telefon neticede
0 Likes
Galaxy A
Zaten sifirladim bu arada yazmayi unutmusum android 12 geldikten 2 gün sonra telefonu sifirladim
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Sorunlar muhtemelen android 12 kaynaklıdır düzeltme güncellemesi bir çok ülkede yayınlandı yakında gelicek mayıs ayı güncellemesini yüklemeniz önerim birde sorunlarla ilgili hata raporu göndermeni tavsiye ederim bir kontrol sağlansın cihaza Kardeşim

Hemen hata raporu göndermek için link bırakıyorum https://bit.ly/33WO9d8
0 Likes
Galaxy A
Ya kardesim hata raporu gönderdim kaç kere sifirlayin diyo baska bise demiyo
0 Likes