cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

Adaptifler

(Topic created on: 12-23-2022 08:14 PM)
92 Views
Haokka
Active Level 3
Options
Galaxy A

Adaptif güç tasarrufu var Adaptif pil var.. Açıklamaları aynı fakat yaptıkları işin farkları nedir ??

Kafasına göre 70-80% şarj varken bile güç tasarrufuna alıyor bütün gün bir daha da gitmiyor kendim kapatıyorum..

Onu kapatınca adaptif güç de kapanıyor, la güzel kardeşim uyarlanabilir enerji modusun sen birşeyler öğren artık diyorum adaptifi geri açıyorum.. Bir bakmışım telefonu yine tasarrufa almış.. ..  

Bunun mantığı kullanıma göre öğrenip en azından boştayken anlayıp hesap yapıp uygun zamanlarda aktif hale getirmek değil mi !!?? 

Bu böyle saçma şeylere sebep olacaksa adaptif pil neden var, güç ve pil çok mu alakasız şeyler 😬😑

5 Comments
MertLyns
Active Level 6
Galaxy A
Adaptif pil : cihaz geliştirici seçeneklerinde güç askıya alma modunda da göründüğü gibi uygulama kullanımını analiz eder ve siz o uygulamaları kullanmıyor olsa dahi arkaplanda ne sıklıkla çalıştırılacağına karar verir böylece tasarruf sağlar ki bu sıralamayı yaparken 5 farklı moda alır mesese **bleep** **bleep** aktif , bazen altif, nadir aktif ve çok az aktif, adaptif güç tasarrufu ise cihazı kullanımına göre tasarruf modu açma veya kapatma
filnecati
Active Level 3
Galaxy A
Samsung Müşteri hizmetlerini arayıp uzaktan erişim talebi oluşturup bu durumu uzaktan kontrol ettir. 4447711
Solution
Galaxy A
Adaptif pil;pil için uygulamalarda hangisi daha fazla kullanılıyorsa ona göre uygulama kapatır veya açar
Adaptif güç tasarrufu;doğrudan pil için genel tasarruf sağlar
Birisi uygulamalara diğeri pile müdahale ediyor.
Haokka
Active Level 3
Galaxy A

Bakın zaten pil sayfasında arka plandakiler için "kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al" diye bir seçenek var !!! Açıp kapatabiliyorsun herşeyden bağımsız olarak.. Benim sorduklarım ne ozaman, bu ne ?!..  Birbirinden habersiz 40 tane seçenek, biri diyor ben bu işi yapıyorum öbürü diyor ki hayır o işi ben yapıyorum sonra üçüncü geliyor ben ne yapıyorum la ozaman diyor ;) 

twibtil
Active Level 8
Galaxy A
ikisi de faydasiz, koymus olmak icin koymuslar.