cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

ANDROİD 12 ARAYÜZÜ DEĞİŞİYOR

(Topic created on: 05-16-2021 07:20 PM)
409 Views
MeHmEt99
Expert Level 5
Options
Galaxy A
 Android 12, duyurulmasına günler kala tanıtım videosuyla kendini ele verdi. Paylaşılan video Android 12'nin önemli yeniliklere ev sahipliği yaptığını gösteriyor. 

Android 12, duyurulmasına günler kala tanıtım videosuyla kendini ele verdi. Paylaşılan video Android 12'nin önemli yeniliklere ev sahipliği yaptığını gösteriyor.

image 

Android işletim sisteminin yeni sürümü Android 12, önümüzdeki hafta sanal olarak gerçekleştirilecek Google I/O'da tanıtılacak. Yeni sürümün duyurulmasına sayılı günler kalsa da isabetli sızıntılarıyla öne çıkan Jon Prosser, Android 12 ile ilgili önemli bilgileri çektiği video ile paylaştı. 

Prosser paylaştığı videoda Android 12 özelliklerini üç maddede özetliyor:

• Yeni kullanıcı deneyimi
  •  
  • Daha güçlü gizlilik ve güvenlik korumaları
  •  
  • Tüm cihazların birlikte çok daha senkronize 
  •  

Android 5'ten sonraki en büyük güncelleme olacak

Android 12'nin tanıtım videosundan kısa bir kesite yer vermeyi de ihmal etmeyen Prosser, yeşil robotun yeni sürümünün bildirimlerden kilit ekranına, widgetlardan uygulama simgelerine kadar kapsamlı tasarım değişiklikleri içereceğini gözler önüne serdi. Bu değişiklikler Google'ın ilk kez Android 5.0 ile birlikte benimsemiş olduğu "Material Design" tasarım felsefesinin bir yansıması olarak karşımıza çıksa da 7 yıldır bu denli radikal değişiklikler yapılmamıştı.

image

Öte yandan arayüzün çok daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için akıcı animasyonlarla desteklenen Android 12'nin çok daha özelleştirilebilir bir işletim sistemi olduğu da görülüyor.

9 Comments
SeyyitEfendi
Active Level 7
Galaxy A
Biz hala 11 bekliyoruz adamlar 12yi tanıtacak .
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Aynen android 11 dışında android 10 cihazlar var hâlen güncelleme yayınlanmadı
0 Likes
Cebrail
Expert Level 5
Galaxy A
Kesinlikle haklısınız. Hele bir android 11 gelsin. Daha gelmeden Android 12 konuşuluyor. :))
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Samsung tarafında android 12 arayüzü yok android tabanlı one ui 4 ile olacak arayüz ve özellik her marka için farklılık gösterir
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba ' plt1020 ' Samsung one UI Arabirimmini kullanıyor doğrudur ama android 12 yapılan her şey samsung içinde geçerli sonuçta taban andorid 4.0 arabirim için şuan yeni gelişmeler yok 3.5 UI için çalışıyorlar
0 Likes
yusuftvnA70
Active Level 7
Galaxy A
a70e gelmezse bu guncelleme iphone 11e gecicem hangi modellerin alacağı kesinleşince umarım gelir
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
A70 andorid 9.0 ile mi geldi gelmeme ihtimali de var samsung gelirse son kıyağı ile gelir.
0 Likes
yusuftvnA70
Active Level 7
Galaxy A
evet 9 ile geldi ama 3 yil guncellenecek telefonlar listesine eklenmedi oysa ki butun sartlari karsilayan bir model
0 Likes
MeHmEt99
Expert Level 5
Galaxy A
Doğru dur samsung pazarlama stratejisi nedeniyle artık nasıl bir kafa yapısı ise işlemci desteklese dahi yıllı baz alarak veriyor inşallah gelir android 12 dediğim gibi 3 yıl güncellemeye dahil değil son anda sürpriz yapmazsa gelmez belli olmuyor bu samsung işi android 11 sonradan dahil olan telefonlar var senin telefonda o şekil olabilir
0 Likes