cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A8 Plus 2018 Batarya sorunu

(Topic created on: 03-07-2021 09:49 AM)
762 Views
ReLeaf
Active Level 1
Options
Galaxy A

Herkese merhaba. A8 plus 2018 cihazımın batarya sorunu olduğunu düşünerek batarya değişimi yaptım. Değişimden sonra bir değişiklik olmadı. Donanımsal bir sorun olabilir diye cihaza baktırdım ama donanımsal bir sorun bulunamadı. Batarya tekrar sıkıntılıdır diye tekrar değiştirdim fakat sonuç aynı. Gün içerisinde bir kaç defa şarj etmek durumunda kalıyorum ve yaptığım iş için telefonumu sıklıkla kullanmam gerek. Akşam saatlerinde telefonu şarj edip uyuduktan sonra gece kullanılmadığı halde %20lere kadar iniyor. Yazılımsal sıkıntı olabilir diye düşünüyorum ama sorunu nasıl çözebileceğimi bilemiyorum. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim. 

12 Comments
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba, Durum yazılımsal olabilir.
Ek olarak Yeni bataryalarda ilk sarjda %1 de kapanmadan takılıp %100 olduktan 1 saat sonra çıkarılır.
Cihazınızda ilk sarjiniz olmasada sarjiniz 1 iken kapanmadanntakıp sarjiniz tam doyduktan 1 saat sonra çıkarmanizi tavsiye ederim.
Farkini göreceksiniz.
ReLeaf
Active Level 1
Galaxy A
Merhaba, cevabınız için teşekkür ederim. Dün akşam tam dediğiniz şekilde yaptım. Uyudum uyandım şarj%2 olmuş tam kapanacakken şarja takıp %100de çıkarttım. 3 saat kullanımdan sonra telefonu kullanmadım ve sabah kalktığımda %20 ile karşılaştım. Yazılımsal olabilir diye düşünüyorum ama ne yapmam gerekiyor maalesef bilemiyorum.
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
100 oldugu anda değil,100 olduktan 1 saat sonra cıkarmaniz gerekmekte.
Rica ederim.
0 Likes
ReLeaf
Active Level 1
Galaxy A
Bugün öyle deneyeceğim ama sorun ile bir bağlantısı var mı? Mantıklı tarafını kavrayamadım
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Tabiki var.
Bu Konuyu kavrayıp kavramamaniz hiç önemli değil.
Bu islem bi nevi batarya kalibresi.
Tekrar hatirlatmak isterim.
Cihazinizin sarji 1 iken cihaz kapanmadan sarja takınız, sarjınız tam dolduktan yani %100 olduktan 1 saat sonra çıkartiniz.
Bu işlem boyunca cihazınızın ekranini bile açmayınız.
Cihazinizi kullanmayiniz.
Sarjinızi kontrol ediniz ve 100 olunca 1 saat kadar bir süre tutunuz ve 1 saate gelmeden çıkartmayiniz.
iyi günler dilerim.
ReLeaf
Active Level 1
Galaxy A
Teşekkür ederim deneyeceğim. Tekrar geri dönüş sağlayacağım.
Topraks9plus
Expert Level 5
Galaxy A
Rica ederim 😊
melisaa06
Active Level 8
Galaxy A
ineraktif kontrol yap pili sağlığa bir bak
0 Likes
ReLeaf
Active Level 1
Galaxy A