cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A73 SON GÜNCELLEME

(Topic created on: 12-08-2022 11:27 AM)
ChefMustafa
Active Level 3
Options
Galaxy A

Dün sabah gelen son güncellemeden sonra Ram kullanımı normal kullanımda  5 hatta 5.9 gb kadar çıkıyor. Telefon eski akıcılığını kaybetti uygulama arası geçişler de olan aktiflik cok daha pasifleşdi. yenileme hızı 120 ghz kullanıyorum sanki 90 ghz gibi çalışmaya başladı telefon.

#A73 #oneuı5 
7 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Sıfırladınız mı
ChefMustafa
Active Level 3
Galaxy A
Hayır
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Her android güncellemesinden sonra sıfırlamak sorunları azaltır ama siz bilirsiniz gene tabi :)
ADALII
Active Level 4
Galaxy A
Galerideki fotoğrafları ne yapcaz yedeklemiyor
0 Likes
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Onedrive'a yedeklersin, ya da GDrive
0 Likes
ADALII
Active Level 4
Galaxy A
Sıfırladıktan Sonra Galeri boş kalıyor
0 Likes
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ChefMustafa,

 

Bu durum için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

 

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrıve'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta > OneDrıve ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri öğesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.


2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:

 

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

 

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD