cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A73 Bluetooth medya/ses bağlantı sorunu

(Topic created on: 03-21-2023 10:09 AM)
165 Views
Tokuni
Active Level 3
Options
Galaxy A
Elimdeki huawei freebuds 4 model bluetooth kulaklığı cihazıma bağladığımda bağlantıda kopukluklar meydana geliyor. Çağrılar kulaklığa düşüyor fakat kullanımda olmadığı durumlarda birkaç dakika içinde medya seslerini telefon hoparlörüne yönlendiriyor ve bluetooth ayarlarından ses seçeneğini pasif hale getiriyor. Kulaklığı başka telefonda denedim, bir sorun yok. Yalnızca bu telefonda böyle bir sorun var. Birkaç kişinin daha benzer sorunu yaşadığını gördüm samsungun A serisinde. 

Geliştirici ayarlarından A2DP donanım boşaltmasını kapat seçeneğini seçerek düzeltmişler sanırım fakat bende işe yaramadı.

Wifi/Bağlantı ayarlarını sıfırlamayı denedim bir işe yaramadı.

Bluetooth kulaklığı sıfırlamayı, versiyonunu güncelleştirmeyi denedim bir işe yaramadı. Garantiye gönderdim geldi bir işe yaramadı.

Bunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum çünkü çağrılarda bir sıkıntı yok, görüşme yapabiliyorum. Yalnızca medya/ses bağlantısı kopuyor ve telefon hoparlörüne geçiyor. Bluetooth arızası olsa çağrılarda da telefon ahizesine döner diye düşünüyorum.

6 Comments
Galaxy A
Members Destek kısmında yardım yazısı var,orayı inceleyin.
0 Likes
Tokuni
Active Level 3
Galaxy A
Yazdığım A2DP zımbırtısı orada yazıyor zaten. Denedim ama olmadı bende. Sıfırlamayı falan da denedim. Yazdım zaten
Galaxy A
Burayı okudunuz mu?1679382532331.jpg
Tokuni
Active Level 3
Galaxy A
Evet okudum ve hepsini denedim. Maalesef sorunuma çare olmadı. Giden kayıtlı olan onca wifi adreslerime oldu. Oradaki seçeneklerden biri wifi ve ağ bağlantısı ayarlarını sıfırlamaktı.
Galaxy A
cihazı sıfırlayın eger düzelmezse Detaylı bilgi almak için Samsung Müşteri hizmetlerini arayıp destek alın veya uzaktan erişim talebi oluşturun. 4447711
0 Likes
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Aynı sorunu A73 kullanırken bende yaşadım. Sorun telefon mu yoksa kulaklık kaynaklı mı anlam veremedim. Lakin Samsung kendi cihazları olmayan, 3. Parti üreticilerin yaptığı cihazları tam anlamıyla desteklemiyor. Ondandır