cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A72 Nem Algılandı

(Topic created on: 01-06-2022 03:12 PM)
2548 Views
Eray1
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhabalar yaklaşık 5 aylık Samsung Galaxy A72 kullanıcısıyım. bu gün telefonumun şarjı bittikten sonra şarja takarken nem algılandı hatası veriyor ve telefonu şarj etmiyor. ben telefonu hiçbir şekilde suya sokmadım bir şekilde şarj soketine su kaçırmadım birden bire şarjı bittikten sonra oldu. şarj soketine hafifçe peçete sokarak kurulamayı denedim sıcak bir ortamda beklettim fakat yine aynı sorunu alıyorum telefonumu şarj edemiyorum. telefonumu böyle basit bir hata yüzünden servise de göndermek istemiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Mümkünse, cihazı yedekleyip sıfırlayarak yeniden kontrol edebilirsin veya farklı orijinal Samsung şarj cihazıyla şarj etmeyi deneyebilirsin. Sıfırlamadan sonra ve farklı orijinal Samsung şarj aletleriyle denediğinde de sorun aynen devam ediyorsa mecbur yetkili serviste kontrol edilmesi gerekiyor.

View solution in context

5 Comments
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba
Konu ile ilgili olarak cihazınızı sıfırlamanız gerekiyor çünkü yazılımsal hata olabilir içerisinde en az yüzde 15 şarj var ise cihazınızı sıfırlayın Ama eğer şarjınız ın miktarı yüzde 15 seviyesinin altında ise maalesef cihazınızı sıfırla ya mısınız bu durumda garanti belgesi ile birlikte Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekiyor
Eray1
Active Level 1
Galaxy A

maalesef şarjı 0% hiçbir şekilde telefona erişim sağlayamıyorum

0 Likes
ahmet_turğut
Expert Level 5
Galaxy A
Evinizde Powerbank kablosuz şarj cihazı var ise telefonu öyle şarj etmeyi deneyebilirsiniz yoksa mecburen cihazı servisi teslim etmeniz gerekir başka çözümü Maalesef yok
0 Likes
Solution
ʙᴏʟᴛ
Expert Level 5
Galaxy A
Mümkünse, cihazı yedekleyip sıfırlayarak yeniden kontrol edebilirsin veya farklı orijinal Samsung şarj cihazıyla şarj etmeyi deneyebilirsin. Sıfırlamadan sonra ve farklı orijinal Samsung şarj aletleriyle denediğinde de sorun aynen devam ediyorsa mecbur yetkili serviste kontrol edilmesi gerekiyor.
Eray1
Active Level 1
Galaxy A

farklı şarjlarla da denedim fakat sonuç yine aynı şarjı da 0% olduğu için sıfırlayamıyorum servis yolu gözüktü sanırım teşekkürler cevaplarınız için