cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A71

(Topic created on: 03-23-2021 03:57 PM)
471 Views
hamza550000
Active Level 4
Options
Galaxy A
Bir daha Samsung almam A71 aldım 1 yıl oldu ne doğru düzgün güncelleme veriyor güvenlik yaması 1 Kasım 2020 de kaldı güncelleme gelmeyen model kalmadı A71 e hala gelecek ekran yeşillenme sorunu zaten canımı sıkıyor samsung bir daha tövbe 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000005
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba hamza550000,

Ben Siyah, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir durum yaşadığınız için üzgünüm.

Yeşillenme durumunu incelememiz için görsellerle birlikte, Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.
MOD​

View solution in context

0 Likes
22 Comments
mhmmd-altan
Active Level 7
Galaxy A
Gerçekten doğru
0 Likes
cagataygvn
Active Level 4
Galaxy A
Elektronik işi maalesef şans. bütçe kısıtlıysa iyice şansa kalıyo
0 Likes
cagataygvn
Active Level 4
Galaxy A
xiaomi de aynı. aileme aldırdım onlarda da sorunlar çıkıyo
0 Likes
hamza550000
Active Level 4
Galaxy A
Bütün markaların mı orta segmenti sakat olur arkadaş ya HTC desire 820 kullandım tel 60 dereceyi görüyordu yemin ederim
A71FanEdition
Active Level 9
Galaxy A
Merhaba ben A71FanEdition bende sizinle aynı fikirdeyim.
GalaxyUser61
Active Level 6
Galaxy A
Merhaba,

Buna üzüldüm ancak Samsung özellikle A71 gibi bir telefona bilerek vermemezlik yapmıyordur buna emin olabilirsiniz. Şöyle bir durum var güncellemelerin belirli aşamaları var, Öncelikle güncellemeyi taslak olarak yaparlar ve kendileri özel olarak test ederler, eğer telefon yada Galaxy cihaz düzgün, stabil çalışıyorsa yavaş yavaş güncellemeleri yayınlamaya başlarlar. Ardından belirli ülkelerden başlayarak yayınlarlar, türkiyeye kadar geldi diyelim, neye göre oluyor bilmiyorum ama aynı modelde olsa her telefona aynı anda gelmiyor aynı ülke içinde bile, bazen birkaç gün bile kayabilir gelme süresi.
Bazen bazı güncellemelerle çok uğraşırlar bir türlü stabil yapamazlar ve bu bazen o kadar çok oluyor ki 30-40 kere tekrar yazdıkları güncellemeler var.

Belkide sizin telefon modeliniz için Samsung şuan çok uğraşıyordur uyumlu ve sorunsuz olması için.

Cihazınız için test edilen güncelleme olup olmadığını Play Store'dan CheckFirm uygulamasını indirerek SM- yazan yere model numaranızı yazıp ardından türkiyenin CSC kodu olan TUR kodunu CSC yerine yazıp orada sunucuları kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.
Eğer test edilen güncelleme varsa gösterecektir ama maalesef ki ingilizce. (Uygulama indirilmesinden ve kullanılmasından kaynaklı olabilecek tüm sorumluluklardan muafım, ancak bu uygulamayı çok kullandım ve sorun yaşamadım)

Umarım yardımcı olabilirim.
A71FanEdition
Active Level 9
Galaxy A
Çok emek vermişsin yazmışsın ama sadece TRye vermiyorlar
GalaxyUser61
Active Level 6
Galaxy A
ben kendi ülkemiz için dedim bunu. ayrıca türkiyeye kadar geldi derken her ülkeye aynı anda gelmiyor ondan dedim.
GalaxyUser61
Active Level 6
Galaxy A
Ancak şu konu da haklısınız Samsung'un güncellemelere aşırı önem verdiğini düşünmüyorum çok da model var ama Samsung'ta çok büyük bi şirket hani insan yetiştiremiyorlarmı diye düşünüyor