cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A71 rezalet bataryası

(Topic created on: 05-11-2021 01:59 PM)
538 Views
Teknomo
Active Level 6
Options
Galaxy A

A71 cihazında batarya kendiliğinden tüketmesi sorunu neden hala düzeltilmiyor. Android 11 güncellemesinden sonra sıfırladım çok daha kötü pil performansı vermeye başladı. Ezberden pili kısıtlayın diye çözüm yazan arkadaşlara zaten whatsapp harici tüm uygulamalar derin uykuda kullanıyorum ve internet konum aklınıza gelebilecek tüm servisler kapalı. Güç modu deseniz yalandan ibaret hiç etkisini görmedim. Cihaz %40tan sonra şarjı inanılmaz derecede hızlı eksiliyor. Defalarca hata raporunda sistem veri kaydını göndermeme rağmen ezberden cevap ve bu derece tüketmesi normal söylüyorlar alay eder gibi. Bu duruma ne kadar tepki vermemiz gerek artık Samsung yetkilileri bir çözüme kavuşturun. Güvence marka diye aldık mağduriyetten başka bir şey yaşamadık.

Her şey kapalı cihazı uyurken bıraktığımda sabah aldığımdaki durumu ekte ekran resmi olarak paylaşıyorum. (7 saatte %14 eksildi)

image

image

Resolved!
Teknomo
Active Level 6
Galaxy A
Kesinlikle katılıyorum süs diye koymuşlar resmen hiç batarya ömrü uzatma adına etkisi yok.
Turuncudonn
Active Level 6
Galaxy A
Bu arada telefonum eskide deil, yeni aldim a52
Teknomo
Active Level 6
Galaxy A
Geceden sabaha kaç azalma oluyor peki sizin cihazda
0 Likes
Turuncudonn
Active Level 6
Galaxy A
1 bazen hiç olmuyor güç tasarrufunu açtığımda 4 veya 5 gidiyor
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Xiaomi batarya ve şarj tutma sarj olma konusunda samsungdan çok önde. Bende bizzat test ettim. A71 Hatalı bir telefon. Ve hatalar kabul edilmeyip gelişi güzel cevaplar aliyoruz. Uğraşmiyoruz da tüketici mahkemelerinde hakkımızı da aramiyoruz bu da bizim yanlışimız.
Teknomo
Active Level 6
Galaxy A
Kesinlikle katılıyorum size hocam. Özellikle şu pandemi zamanında daha çok yoğunlaştık bu cihazlar üzerinde evlerde olduğumuz için çok sorun yaratmadı gibi gözüksede işe ve yahut okula başlarken batarya konusu bizleri çok yarıyolda bırakabilir. Ekonomi belli bir cihazada olduğu değeri üzerinden kat kat fazlası para harcıyoruz. Üzerine diğer cihazların aksine daha oturmuş bir markadır kalitedir diye fazladan para koyup Samsung tercih ediyoruz ama sonuç hüsran. Yetkililerin bu konuda artık ciddi manada sorunumuza çözüm aramalı hakkımızı istiyoruz mağdur olmak değil ve kötülemek değil gayemiz.
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
Merhaba bende A 71 almıştim iki ay falan aynı geceleri birakiyom sabaha kadar 10 ila 12 arasi düşüş oluyordu. cihazi sıfırladim pili tamamen bitirip 8 saat şarjda beklettim allaha şükür sorun düzeldi. artık sadece yüzde iki düşüyor. daha önce diğer arkadaşlara söylemistim onlarda işe yaramamış isterseniz deneyin bikere
Teknomo
Active Level 6
Galaxy A
Bu dediğinizi aylar öncesi okumuştum batarya senkronizasyonu yaptınız bende denedim fakat hiç bir etki etmedi malesef. Android 11 ile biraz daha iyi performans aldım ama yinede tam düzelmedi. Güncellemeden sonra uygulamaların daha iyi optimize olması için fabrika ayarlarını sıfırladım çok daha kötü oldu geceden sabaha her şey kapalı ortalama %15 gitmesi. %40tan sonra şarjının su gibi tüketmesi vs. Anlayacağınız kaç aydır her yolu denedim bir çare yok aynı tas aynı hamam.
furkancoskun
Active Level 7
Galaxy A
Kanka sen bir servise git degistirsin bataryayı ben de dün %31 de biraktım gece saat 3.30 sabah 12.40 aldım sadece %1 düşmüştü
Teknomo
Active Level 6
Galaxy A
Sen servise değiştikten sonra mı böyle oldu düzeldi
0 Likes