cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A71 Hızlı Biten Pil İçin Çözüm

(Topic created on: 03-01-2021 11:45 AM)
594 Views
Zehya
Active Level 6
Options
Galaxy A

Herkese merhaba arkadaşlar. Malumunuz özellikle one uı 2.5den sonra A71 şarjı hızlı biten, gece %10 lara kadar düşüş olan bi tel haline geldi. Uygulamaların önbellek dosyalarını silerken birşey bir şey farkettim. Uygulama üzerine tıklayınca "mobil veri" - "arka planda veri kullanımına izin ver" butonunu kapatınca pil seviyem ciddi oranda yükseldi. Hiç kullanmadığım halde her gün şarja taktığım tel şimdi yoğun olmayan kullanımda iki gün gidiyor. Dün tek şarjla %100 den "mobil veri" ile members, sosyal medya, alışveriş ile 7 saat ekran süresinden sonra şarjım %50 oldu. Ama oyun oynamadım. Gece 00.00 %41 ile bıraktığım şarjım sabah 08.30 da 39 idi. Önceden en az 30 olurdu. Bu şekilde telin her zamanki kullanımından bir farkı yoktu. WhatsApp,banka bildirimi flan aldım yani. Tabi bir iki uygulamada "düzgün çalışabilmesi için izir ver" uyarısı veriyor. Onlar dışında hepsininkini kapattım. Bunun bi dezavantajı varmı bilmiyorum ama ben umursamadığım için kapattım ve memnunum. Size de fikir olsun diye paylaşıyorum..

image

19 Comments
serdarr
Active Level 9
Galaxy A
benimde geceden sabaha yüzde 10 ila 12 düşüyordu ben teli sıfırladim 8 saat şarjda beklettim çok şükür düzeldi bir haftadır vifi falan açık sadece yüzde 2 düşüyor.
Zehya
Active Level 6
Galaxy A
Ben de sıfırladım kaç defa ama bi çözüm bulamadım. Bunu tesadüfen gördüm. Mobil veri tasarrufu için kapatmıştım ama pile daha çok faydası oldu.
AHMET_
Active Level 7
Galaxy A
Kullanmadığınız uygulamaları derin uykuya almanız da işinize yarayabilir bildirimleri de kapatabilirsiniz
Zehya
Active Level 6
Galaxy A
Kullanmadığım netlik ile facebook sadece. Onları güncellemeyerek çözdüm
A21sss
Active Level 10
Galaxy A
farklı uygulamar var ise onların bildirimini kapatın örneğin sesli bildirim sessiz bildirim 3 part uygulamari takip edin gereksiz bildirim gönderen uygulmari silin yada fabrika ayarına dönüş yapın hersey gitsin sıfır olsun
Zehya
Active Level 6
Galaxy A
3. parti uygulama kullanmıyorum hiçte kullanmadım. 1. si güvenlik 2.si yasal olmamasından dolayı. İşime yaramayan bütün bildirimler kapalı zaten arkadaşım..
A21sss
Active Level 10
Galaxy A
saatin yanında ki uygulma nedir onu arastirin sarji o harcayabilir vb gibi uygulmar sadece tahmin ediyorum simgeler ile alakası yok o simgeyi bende kullandim gayet güzel bir simde ama saatin yanında cikan uygulamadan bildirim almayı kapatın
Zehya
Active Level 6
Galaxy A
Saatin yanındaki uygulama dediğinizi nedir anlayamadım ve simge??
A21sss
Active Level 10
Galaxy A
Sol tarafta saatin yanında yuvarlak olan teldonum özelliği değil maalesef birsey yüklemiş siniz kişiselleştirme yapılmış yoksa saatin yanında hiç bir. galaxy uygulaması simgesi görünmez :(