cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A71 şarj aleti/şarj sorunu

(Topic created on: 07-09-2021 02:02 AM)
111 Views
perperisan
Active Level 1
Options
Galaxy A

A71 telefonumu alali 5 Ay oldu son 2 Ay içinde bir kez şarj olurken sarjinin dondugunu dolmaya devam etmedigini fark ettim şarji takip cikarinca normal devam etti ve şarj kablosu asiri isiniyor evet kablosu isiniyor  ve prizimi de degistirdim aynı sıkıntı devam ediyor ama son 2 haftadır sürekli böyle ne zaman sarja taksam donuyor ve tekrar sokup cikarmam ugrasmam gerekiyor neden böyle oldu anlamadim her seyi orijinal kutudan çıkan şarj aletini kullaniyorum  aynı sorunu olan ve bi cozumu olan var mi 

6 Comments
perperisan
Active Level 1
Galaxy A
Cok üzgünüm valla aglicam sinirden garantiye versem Allah bilir ne zaman geri gelcek o zamana kadar da telefonsuz napcam dersler falan var zaten bi isim yolunda gitse sasarim cok büyük mutlulukla almistim bu telefonu ilk kendi paramla aldigim 0 telefonum diye
0 Likes
Solution
Galaxy A
Kabloda deformasyon sonucu kısa devre olmuş olabilir telefon bu durumda kendini korur ve şarjı keser kabloyu değiştirmeniz büyük bir ihtimalle sorununuzu çözer
Galaxy A
Benimkinden de garip sesler geliyor artık type c tarafı dibinden kırılıyor sadece 9 ay olmasına rağmen dert etmeyin böyle şeyleri oluyor ara sıra
perperisan
Active Level 1
Galaxy A
Tesekkur ederim 🥺
perperisan
Active Level 1
Galaxy A
Ama böyle bisey olsa tekrar eder mi yani her takisimda bu sıkıntı oluyo takip cikarinca degisiyor bilmiyorum yarin garantiye goturecegim sanirim
Solution
Galaxy A
Bilemiyorum anlamadığım kısım o ama kablo böyle bir durumda kaldığında ısınmaz çünkü akım telefonun istediğinden fazlaysa adaptörde kendini ona göre ayarlar serviste kontrol edilmesi en iyisi olacaktır
0 Likes