cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A70

(Topic created on: 09-25-2021 11:11 PM)
295 Views
Akıncı55
Beginner Level 4
Options
Galaxy A
Bu telefonu uzun zamandır kullanıyorum. Genel olarak düşüncem şudur. Kesinlikle memnun değilim. 
Ekrana gömülü parmak izi sensönü çok ağır ve neredeyse çalışmıyor. Yani tanımlama yapması çok zayıf.
Çok fazla güncelleme almasına rağmen tam anlamıyla A serisi bir telefon olabilmiş değil bence. 6GB RAM buna yetmiyor gibi. Sürekli 4GB dolu zaten. 
Kamerası gündüz açık alan ve hava durumu şartlarında başarılı olsa da diğer durumlarda zayıf. Ayrıca kamera sürekli fokuslama yapıp uzak resimlere odaklanma sorunu çıkarıyor. Yukardan aşağıdaki nesneleri düzgün fotoğraflayamıyor.
Sürüm olarak yükseltilmesi güzel oldu ancak bu telefona biraz ağır gelmiş hissi veriyor. Mesajlarda Rich Cominication kaydını yapamıyoruz. 

Yani başka kullanıcılarda yükseltme güncellemesiyle çökmeler olmuş. Bende bir sorun oluşmadı ancak iyileştirme yapıldı denilen güncellemelerde gözle görülen bir iyileştirme de olmadı. Apple gibi eskitme güncellemesi mi yapılıyor sorusu akla geliyor.
Kısacası bana Samsung dese ki paranı al telefonu ver hemen verirdim. 
Bunu da şunun için söylüyorum. Satarken çok övdüler. Sonuçta telefon bu. Kullanmadan bilemiyorsun ki ne olduğunu.
Bence Samsung Türkiye distribütörü bunu bir düşünsün. Bu telefonu benden alsın paramı geri versin. A72 istiyorum ben. Üstüne koyar alırım. Gerçi $ ve €'nun yörüngeden çıktığı bir ülkedeyiz. Alabilir miyim acaba ki!
Söyleyeceklerim bu kadar. Teşekkürler. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Akıncı55,

Yaşadığınız sorunlar için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
4 Comments
NapaanBeaaa
Active Level 9
Galaxy A
A52 al knk 72 büyük cebe sığmıyor
Alpsln
Expert Level 3
Galaxy A
A serisi bir telefon olabilmiş değil demişsiniz. Bence tam bi A serisi. En iyisi S ve Note serisi.
MEHMET58
Active Level 10
Galaxy A
A SERİSİNİN HEPSİ AYNI A50 SİNDE A72 ye kadar ALAYI ÇÖP ÇÖP KENDİMDE ŞAHSEN A70 KULLANIYORUM
0 Likes
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Akıncı55,

Yaşadığınız sorunlar için cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD

0 Likes