cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A70 yavaş şarj

(Topic created on: 04-25-2021 04:59 AM)
670 Views
Ercangündoğdu
Active Level 8
Options
Galaxy A

Arkadaşlar cihaz 1.5 yıldır bende ilk aldığım gün kutu açılışını yaptim ve direk sarja taktım %30 civarı şarjı vardı bir yandan da dakika tuttum 25 watt lik hızlı şarjı test etmek için %30 dan %100 e tam 45 dakikada şarj oldu abartısız gerçekten muhteşemdi sonrasında güvenlik güncellemesi android 10-11 derken şuan cihaz %30 dan %100 e tam 1 saat 50 dakikada şarj olmakta bu kadarda olmaz dedirten bir sonuç uzun zamandır böyle kullanıyorum ama sizdede ayni sorun varmi bilmek istiyorum birde %80 veya %87 civarlarında telefon daha ağır şekilde şarj olmakta önceden takır takır dakika %2 şarj oluyordu bence samsung bilerekten bu şekilde yapıyor 😑

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Ercangündoğdu,

Cihazınızın yazılım sürümü güncel ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz. Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz.

Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

0 Likes
2 Comments
mealtunA31
Active Level 6
Galaxy A
Merhabalar,yaşadığınız sorun için üzgünüm. Telefonların belli bir pil ömrü vardır ve bu pil ömrüne kullanıcının zararı kadar yararı da vardır nitekim sağlıklı bir pil ömrü için bu kurallara uyulmalı ve üstünden zaman geçince pil performansının düşmesi normaldir lakin hızlı şarj ibaresinin görülmemesi normal değildir eğer bu sorun çok büyürse yetkili servise göndermeniz iyi olacaktır.
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Ercangündoğdu,

Cihazınızın yazılım sürümü güncel ise "Ayarlar > Cihaz Bakımı > Pil" içerisindeki, sağ üst kısımda bulunan üç nokta işaretine dokunarak "Gelişmiş Ayarlar > Hızlı Kablolu Şarj" bölümünü aktif hale getiriniz. Bu seçenek aktif ise farklı bir orijinal Samsung hızlı şarj aleti ile tekrar deneyiniz.

Bu işleme rağmen sorun çözülmez ise cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili hafızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosyalarınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Teşekkürler.
MOD

0 Likes