cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A70 Yanıyor

(Topic created on: 07-30-2021 04:12 PM)
250 Views
Furkanx35
Active Level 4
Options
Galaxy A

Arkadaşlar A70 cihazım Android 11 güncellemesinden sonra cayır cayır yanmaya başladı. Oyun oynamadığım halde telefon aşırı sıcak çalışıyor. Ana sayfada bile takıla takıla kullanıyorum. Bir de şarjım durduğu yerde azalıyor. Mesela geceden sabaha kadar 15 civarı şarj gidiyor. Servise götürsem buna bir çözüm bulunabilir mi? Yoksa telefonu çöpe mi atmam lazım? 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Furkanx35,

Durumu incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​

View solution in context

9 Comments
ŞEKERCİZADE
Expert Level 1
Galaxy A
Sıfırlamayı denediniz mi?
ŞEKERCİZADE
Expert Level 1
Galaxy A
Eğer işe yaramadıysa bir servise götürün bence. Çünkü bende öyle sorun yok🙃
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy A
Anakart arızası. Geçmiş olsun.
Eski telefonumda da bu oldu batarya falan değiştirmeyin yine çok hızlı bitecek.
Aşırı ısınma ve şarj aşırı hızlı bitiyor ise anakart arızasıdır.
İşlemci aşırı güç harcar ve aşırı ısınır.
Değişmesi lazım, ancak siz yinede serviste kontrol ettirin direkt arızayı tamir edin demeyin cihazım ısınıyor şarjı çok hızlı bitiyor deyin.

Eski telefonumda sabah şarj 100 iken, 2 dakika oyun oynamıştım, 87 ye inmişti. Bazen bu kadar kronik olabiliyor.
Bu arada servisin ilgisi hangi servise gittiğinize bağlı bazı servisler çok iyi ilgileniyor bazıları hiç ilgilenmiyor sorun yok diyor
Furkanx35
Active Level 4
Galaxy A
İzmir konak bölgesinde bulunan servise gidiyorum genelde. Baya ilgililer normalde ama bilmiyorum. Cihaz değişimi talep etmeli miyim? Yoksa tamir edilebilecek bir durum mu
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy A
Bu tamir edilebilir, ancak ben olsam cihaz değişimi talep ederdim.
Çünkü telefonlar müdahaleye uğradığında fabrikada ki gibi olmuyor.
Eğer sizin için tamirde bir sorun yoksa yaptırabilirsiniz ama mümkün olursa bence cihaz değişimi talep edin.
Furkanx35
Active Level 4
Galaxy A
Mümkünse değişim talep edeceğim fakat değişim yapacaklarını sanmıyorum. Umarım düzeltirler. Üstüne para istemesinler de
ÖmerA32
Expert Level 5
Galaxy A
Ya bende çok umutlu değilim o konuda ama olsun olursa değiştirirsiniz, önce bi kontrol ederler muhtemelen ona göre yaparlar ama telefonu bırakıp onları beklemeyin bazen size sormadan parça değişimi yapabiliyor bazı servisler. Umarım öyle birşey olmaz, takip edersiniz yani telefonun durumunu.

Kullanıcı hatası demezlerse sıvı teması yoksa size ödetmezler, yani garantiye girer muhtemelen.
Anakart arızası da kullanıcı hatası olamaz ki, kendiliğinden bozuluyor anakartlar sıvı teması olmazsa.
Birde işlemci Exynos ise sanırım biraz daha kolay arıza yapıyor onlar. Yani mantıklı bir sebebini bulamıyorum bozulmasının 😅

Kısaca kullanıcı hatası denilmezse, sıvı teması yoksa size ödetmeleri için geçerli bir sebep yok. Umarım ücretsiz yaparlar 😊
Furkanx35
Active Level 4
Galaxy A
Yani yazılım hatasından dolayı olduğunu düşünüyorum çünkü Android 10 kullanırken böyle bir durum yoktu. Bundan kullanıcıyı sorumlu tutamazlar herhalde.
0 Likes
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Furkanx35,

Durumu incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​