cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A70 Pil Sorunu

(Topic created on: 04-12-2022 10:11 AM)
424 Views
atailh4n67
Active Level 4
Options
Galaxy A

Bu sabah uyandığımda cihazımın şarjı bitmişti, şarja taktım ve telefonu açtım. Şarjımı %102 gösteriyordu. Direkt çektim ve çekmemle telefonumun kapanması bir oldu. Sonra telefonu tekrar açtım bu sefer açılış ekranındaki Galaxy A70 yazısında kaldı. Ses kısma ve kapama tuşlarıyla zorla yeniden başlattım, açıldığında şarjım %100dü. Bu yazının başında şarjım %70ti şimdi %67. Ne yapmam gerekiyor hiçbir bilgim yok 2 yıllık bile değil telefonum.

Edit: Şarjı yaklaşık 30-40 dakika içinde %28e kadar düştü ve birden ekranda renk ve parlaklık dalgalanmaları oldu, sonra kapandı. Tekrar açmaya çalışırken parlaklık git gide soldu telefon kapandı. Bu sefer kapalı halde şarja taktım telefonumun ekran rengi git gide kendine geldi, ama bu sefer şarj ikonu (şimşek ve yuvarlak) gitmiyordu ekrandan. Tekrar taktım ve çıkardım bu sefer şarjı doğru gösteriyor.

9 Comments
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Durumun incelenebilmesi için en yakın samsung yetkili servise vermenizi tavsiye ederim bir kontrol sağlansın cihaza uzman ekip tarafından kardeşim

Bataryanda veya başka bir yerinde sorun olabilir

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
atailh4n67
Active Level 4
Galaxy A
En yakın ilde 35 40Km ötede 2 yıllık bile olmayan telefonun düştüğü hale bak
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Durum için üzgünüm kardeşim ,kargo ile gönderebilirsiniz cihazı
atailh4n67
Active Level 4
Galaxy A
Evet %102 size yazarken şuan telefon %2 şarj kaybetti. Hayır anlamadığım ben bu telefonda şarjda oyun falan oynamadım oynadıysam normalde oynamışımdır. Telefon 1,5 senelik umarım anlatabilmişimdir.
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba
Öncelikle cihazınızdantam performans almak için yazılım güncellemelerini mutlaka yapın ayarlar kısmından yazılım güncellemesi kısmından cihaz yazılımını en son sürüme kadar güncelleyiniz yazılımınız güncel olduğu halinde bu sorunu yaşıyorsanız verileri yedekleyip cihazı fabrika ayarlarına sıfırlama nızı öneriyorum cihazı sıfırlamanız a rağmen Sorun devam ederse garanti belgesi ile birlikte cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekir servis işlemleri hakkında detaylı bilgi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. 444 77 11
atailh4n67
Active Level 4
Galaxy A
Telefonum son sürüme yüklü, önemli verilerini yedekleyip sıfırlamayı düşünüyorum.
Solution
BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba,
Açıkçası bir Samsung Teknik Servisine götürmenizi öneririm, uzman ekipler tarafında cihazınız kontrol edilsin.
Fakat yaşadığınız ilde bir Samsung Teknik Servisi yoksa kargolatabilirsiniz.
Gerekli linki aşağıya bırakıyorum, linkten gerekli bilgileri alabilirsiniz.
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/
atailh4n67
Active Level 4
Galaxy A
Nasıl kargolatıyoruz?
BoraS20FE
Expert Level 5
Galaxy A
Açıkçası tam detaylı bilgi almak için 444 77 11'i aramanizı öneririm, size daha yardımcı olurlar.