cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A54/Süper Hızlı Şarj vs Normal Şarj

(Topic created on: 06-04-2023 10:29 AM)
74 Views
Heyyee
Active Level 7
Options
Galaxy A
Eşimin A54 telefonunu %8de iken önce normal şarja taktım. Orijinal 25w adaptör ile tam dolum için 2 saat 21 dk dedi. Sonra süper hızlı şarja alıp tekrar taktım tam dolum için 1 saat 16 dk dedi. Sorum şu ki sizce hangi modda Şarj etmek batarya sağlığı için daha iyidir? Siz hızlı şarjda mı yoksa normal şarjda mı dolduruyor sunuz?

6 Comments
ben006
Expert Level 5
Galaxy A
Hizli sarj ta bisey olmaz batarya ya sorun olsa koymazlardi ve zamandan tasaruf
Solution
Galaxy A
her ikisinde de sorun olmaz tek farkı biri 1 saatte doluyo 1i 2 saat ama 2 saat 21 dakika çok uzun şarj adaptörü wat düşüktür
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
İkisi de güvenlidir. Hızlı şarj, normal şarja göre birim zamanda daha fazla enerji akışı sağladığı için bir parça fazla ısınmaya sebep olur. Ama bu ısınma çoğunlukla f ark edilecek düzeyde değildir ve cihazın/bataryanın sağlığını olumsuz etkilemez. Süper hızlı şarjı kullanmanızı tavsiye ederim.
Hüseyin01
Active Level 3
Galaxy A
Batarya liyon oldoğu için sorun olmaz rahat olun
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Hızlı şarj destekleyen cihazlarda pil sorunu teşkil etmeyecektir çünkü piller hızlı şarj ve süper hızlı şarj sistemine göre üretilmektedir bende süper hızlı şarj kullanıyorum 25watt sorun görmedim
Mutlu pazarlar dilerim😊
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bence 25 vat şarj cihazıyla süper hızlı şarj modunda şarj edin daha iyi bence Ama şunu da belirteyim hızlı şarjı kullanmak batarya ya zarar verir mi Onu bilmiyorum ama sonuçta cihazınız bu özelliği desteklediği için bence kullanın gitsin. Ben kendi telefonumda nadiren hızlı şarjı kapatıp şarj ediyorum o da bazenleri dediğim gibi nadiren yavaş dolmasını istediğim için çoğunlukla da hızlı şarjını kullanıyorum.