cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A54 Android 14 Güncellemesi

(Topic created on: 11-27-2023 10:42 PM)
328 Views
Mistik-Ağac
Active Level 6
Options
Galaxy A
Yaa ben hayatımda bu kadar rezil bir güncelleme görmedim mikrofon canı isteyince çalışıyor kaç kere format attım gene bi gelişme olmadı sadece zaman kaybettim bunun bir çözümü yokmu allah aşkına Google Voice Match i kapattım Bixby yi devre dışı bıraktım e daha napim ben? aynı sorun devam ediyor samsung un kamera uygulamasında aynı sorun devam ediyor ne yapacağımı bilmiyorum artık doldum taştım bu konuyu dert etmekten bıktım daha 1 ay bile olmadı telefonu alalı kendisinden soğutmayı başardı tebrikler samsung gene yaptın yapacağını

Gelişme1:Güvenli modda test ettim hiç bir sıkıntı yok benim anlamdığım tam olarak mikrofonun düzgün çalışması için ne yapmam lazım?????

1 Solution


Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Ulaş_Kök,

 

Konu ile ilgili olarak, Samsung Members uygulaması içerisinden " Destek > Telefon Tanılaması > Hoparlör bölümünden testi kontrol ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa cihazda sıfırlama işlemi deneyebilirsiniz. İşlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra; Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedekleme ve sıfırlama işlemini denemenize rağmen aynı durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz. Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/service-center/

 

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

 

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

 

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

View solution in context

15 Comments
Cakix-A54
Active Level 4
Galaxy A
Merhaba bende a54 kullanıyorum ve android 14 güncellemesinden çok memnun kaldım, sizin telefonunuza bir şey olmuş olabilir
Mistik-Ağac
Active Level 6
Galaxy A
sanmıyorum android 14 güncellemesini yapınca böyle oldu
Mistik-Ağac
Active Level 6
Galaxy A
gelişme var dilerseniz okuyun
Cakix-A54
Active Level 4
Galaxy A
Bunu buldum1701115489493.jpg
A14Serisi
Active Level 6
Galaxy A
Knk Format Atmana Rağmen Düzelmediyse Bazı Yolların Var:
1=Sürüm Düşürcen(Garanti Çöp)
2=Yeni Yazılım Kurcan(Garanti Çöp)
3=Servise Vercen Ücret Alır.
4=Güncelleme Bekliceksin...
Mistik-Ağac
Active Level 6
Galaxy A
4.seçeneği tercih ederim benim için 1 ve 2 olamaz 3 ise en son çağre
A14Serisi
Active Level 6
Galaxy A
Bencede Yazılımla Uğraşma Cihaz Çöp Olur Knk.
Mistik-Ağac
Active Level 6
Galaxy A
bencede
Mistik-Ağac
Active Level 6
Galaxy A
gelişme var dilerseniz okuyun
0 Likes