cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A53 pil detayı

(Topic created on: 04-01-2023 12:02 PM)
142 Views
ygtknca
Active Level 8
Options
Galaxy A

image

image

Arkadaşlar merhaba uzun zamandır forumda sürekli konu açtım a53 ile ilgili kimse tam yorum yapmadı cihazımı normal şekilde kullandığımda 120 hz felan açık şekilde 100-20 arası sadece film izlerken 5 saat ekran açık süresi veriyor güç tasarrufu açıp cpuyu sınırlandırmadan aynı şekilde kullandım 100-39 arası değerler ekran görüntüsünde var güç tasarrufunda ne bu kadar sınırlanıyorda bu kadar iyi ekran süresi veriyor ya hani normal kullanımda şarjımı götüren ne olabilir? 
11 Comments
z2z9
Active Level 5
Galaxy A
Ne kadar iyi performans o kadar şarjın gitmesi demek güç tasarruf modunda 120 hz den 60 hz e düşer ekran hızı arka planda uygulamalar çalışmaz vs vs
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Uzun şarj için her zaman güç tasarrufunda mı kullanıcaz ya. Hadi onu geçtim normal olarak sadece 60 hz e çekersem cihazı yine de fazla gitmiyor değişen olmuyor yani bu kadar şarjı yiyen ne bunu anlayamıyorum bulamadım
z2z9
Active Level 5
Galaxy A
120 hz yiyor
Ayhan-a52
Active Level 4
Galaxy A
Arka planda çalışan uygulamaları kapatman lazım, burda Android sorun çözücü nickli arkadaş hep neler yapman gerektiğine dair ekran görüntüleri koyuyor sorunu görürse yazar sana, yada ona özelden yaz sen
Galaxy A
Emin ol paylaştıgım ayarları yapsalar ve söylediklerimi uygulasalar hiçbir sorun yassöayacaklar ama geçiştirmek için "yaptım olmadı"deyip tersleniyorlar.Halbuki l agarlsr ve düzenlemelerin etkisi 1 - 2 haftayı buluyor optimize olmak için.Nornal kullansa zaten cihaz kullanım şeklinizi öğrenip ona göre ayarlıyor kendini.İcretsiz yaptıgım yardımdan dolayı terslenmek,iyi niyetli insan olmanın kötü yanlarını ortaya çıkarttıgı için"ben neden bjnlişilerin azarlamadını çekiyorum ki,yardım etmem kimseye olur biter!"diyerek düşünmeme sebep oluyor.Bu arkadaslar bu iş için ÜCRET ALAN moderatörler onlara hiçbir şekilde yardımcı olmadıklarında bana terslendikleri kadar moderatörlere terslenmiyorlar!Engelleme şansım olsa bu kişileri engelleyip paylaşımlarını görmeyeceğimde burada o özellik yok maalesef!
Ayhan-a52
Active Level 4
Galaxy A
Sonrada defalarca konu açtım kimse ilgilenmedi diye sızlanırlar hem tavsiyeleri beğenmezler.
Galaxy A

Aynen öyle.Bak mesela buradaki yorumları bırakıp yeni konu açmış ve gamebooster içindeki ayarı bulmuş ve atar yapıyor.Oyun için fps artırmak isteseydi çoğu kişi zaten içinde ayar yeri var derdi ama işte insan ön yargılı olunca dinlemeyip tersleniyor anca.

Galaxy A
Yok bu arkadaslar hem çok hızlı ve petfofmansı yüksek olsun,hemde şarj bitmesin istiyorlar!Cihazı almadan önce google üzefinden yorumlara bakmak çok zor değil ama buradan isyan etmek daha kolay geliyor onlara!M12 alırken bile en az 10 sayfada kontrol ettim yorumları ve ısınma/şarj/donma/takılma/kasma vb.hiçbir sorun yasamadım.Yogun kullanımda 14 saat'in altında ekran süresi almıyorum.Normal kullanımda da 17,5 / 18 saate kadar ekran süresi artıyor.Cihazımda 111 uygulama yüklü ve bunların hepsini ben yükledim.Buna rağmen sorunsuz kullanıyorum.
Galaxy A
- Cihazı dinlendirerek kullanın

- %100 şarj dolmadan çıkartmayın şarjdan

- Bataryayı 0'a kadar bitirmeyin,en az %10 olsun şarj

- Çok kullanmadığınız uygulamaları Derin Uyku Modu'na alın

- Bildirimin önemi olmadıgı uygulamaların Arkaplan veri ve Arkaplan internet tiklerini kapatın

- Özellikle videolu uygulamaları uzun süre kullanmayın

- Ekran yenileme hızınızı düşürün

- Geliştirici seçeneklerden Animasyonları kapatın

- Bildirim paneline Animasyon yazıp oradaki Animasyonları Kaldır yapın iki tiki de kapatın

- Adaptif Pil ve Adaptif Güç Tasarrufunu açın

Otomatik yniden başlatma ve optimize etmeyi kapatın

- 2 günde bir 1Tapcleaner gibi uygulama ile ön bellekleri silip yeniden başlatın.

- Hata veren uygulamaları kaldırın

- Büyük güncellemelerden sonra cihazı bir kez sıfırlayıp kullanın

- Orjinal şarj kablosu ve adaptörü dışında baska bir ürün ile şarj etmeyin.

- Yeni yüklediğiniz uygulamalardan sonra cihazı yeniden başlatın

- İhtiyaç değilse wifi ve bluethoot'u kapalı tutun

- Her oyun veya uygulamayı merak edip kurup kaldırmakta şsrjı çabuk bitirir

- Ekran ışığını adaptif yapın

Şimdilik bu kadar,aklınızda baska yöntemler varsa yorumlara ekleyin lütfen.