cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A53 ocak güncellemesi

(Topic created on: 01-05-2023 09:35 AM)
114 Views
bugfinder
Active Level 4
Options
Galaxy A

Bu güvenlik yaması güncellemesi aynı zamanda sistem bildirimleri ikonununda rengini değiştirdi belli ki sadece güvenlik yaması değil. Bununla birlikte herhangi göz önünde duran buglara çözüm olmadı ve tam olarak anlayamadığım bir pil tüketimi söz konusu. Sanırım daha hızlı şarjım bitiyor belki bi uygulama ya da yazılım arkaplanda döngüye girdi bilemiyorum. Başka bu güncellemeden sonra pili normalden hızlı azaldığını **bleep** eden oldu mu?

4 Comments
ermanS23Ultra
Active Level 5
Galaxy A
Evet pil kesinlikle kotulesti. Hatta bununla ilgili rapor da olusturup gonderdim programdan. 6 ay oldu ilk defa fabrika ayarlarina döndüm. Sonrasinda uygulamalari restore ettigimde ise yaklaşık 3-4 saat loginleri tekrar ayarlamak resmen iskence. Ama pil tuketimi duzeldi gibi. Iste ben de bunu anlamiyorum. Bir guncelleme veriyorlar ardindan kullanicida cile basliyor. Guncellemesen olmaz, guncellesen de birbsuru sorunla ugrasiyorsun
bugfinder
Active Level 4
Galaxy A
Çok haklısınız bu tamamen güncellemenin ardından uygulamaların optimize edildiği aşamada optimize olamamalarından kaynaklanıyor. Şahsen android 13 ile stok uygulmalar dahil çoğu şeyde ciddili bir performans sorunu yaşıyorum. Bundan sonra güncelleme yapıyorsam ya öncesinde her şeyi kaldırıp restore edicem ya da cihazı sıfırlayacağım başka bir çözüm yok anlaşılan samsung bu işi pek beceremiyor.
ermanS23Ultra
Active Level 5
Galaxy A
Evet, bahsettiginiz gibi durum. Yani biz gercekten çile çekmek için almiyoruz bu telefonları. Birilerinin artik bunun farkına varması lazım. Yıllardır Android kullanoyorum. Yedek telefonum da eski bir iphone modeli. Ben daha guncellemeden dolayi ios isletim sistemini fabrika ayarlarına dondurdugumu hatırlamıyorum. Eh samsung sen de bir zahmet adam akıllı is yap artık.
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba bugfinder,

Cihazınızın yazılım sürümü güncelse ve Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek-Tanılama-Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.

MOD​​

0 Likes