cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A53 hızlı şarj gitmesi

(Topic created on: 03-31-2023 08:31 PM)
76 Views
ygtknca
Active Level 8
Options
Galaxy A

Arkadaşlar merhaba cihazımı alalı 1.5 ay oldu ve one ıu 5.1 güncellemesinden beri şarjım su gibi gidiyor bir çok uygulama derin uyku modunda telefonu sadece sosyal medya+film. Olarak kullanıyorum telefonu şarj ederken pek kullanmıyorum şarjım bana göre gerçekten az gidiyor eski xiaomi redmi note 8 cihazım bile daha çok gidiyordu batarya sağlığı ciddi oranda düşmesinden rağmen günde 2-3 kez şarj ettiğim oluyor telefonu adaptif pil açık senkronize açık, konum her zaman açık parlaklık adaptif şekilde ayarlı 120 hz olarak kullanıyorum ne yaptıysam çözüm bulamadım hard reset yapıp sıfırladım da özellikle a53 kullanıcıları yardımcı olursa sevinirim ekran süreleriniz nasıl yoruma güç tasarrufu aç 60 hz e al diyen arkadaşlar lütfen yazmasın evet 120 hz de batarya çok gidebilir ama ben telefonu sürekli 60hz+güç tasarrufunda kullanıcaksam neden aldım ki? 

image

12 Comments
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Arka plan kullanım sınırları da bu şekilde Screenshot_20230331_200118_Device care.jpgScreenshot_20230331_200114_Device care.jpg
SOUND18
Active Level 6
Galaxy A
Selam. Uyku moduna almadıklarınızı optimize ayarlarda kullanın arka planda sürekli çalışan programların enerji tüketiminde sınırlama yapma diyorsunuz. Deneyin düzelme başlayacaktır bataryanızda
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Peki optimizeye aldığım zaman Gmail bildirimleri gelir mi play store arkadan güncelleme yapabilir mi
SOUND18
Active Level 6
Galaxy A
Evet gelir merak etmeyin. Sıkıntı yaşamazsınıZ. Uygulama ayarlarına girip oradan bildirimlere izin verin. Uygulama üstüne basılı tutun ve i işaretine dokunun geri kalanı biliyorsunuz.
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Telefonu alalı 1.5 ay oldu ne yazık ki deneyimleyemedim çıkışı android 12 ile olmadı mı
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Sende a72 mi var ekran açık süresi ne kadar alıyorsun oyun oynamadan ve 5.1 yükledin mi ya keşke 7000 felan olsa ya
Galaxy A
- Cihazı dinlendirerek kullanın

- %100 şarj dolmadan çıkartmayın şarjdan

- Bataryayı 0'a kadar bitirmeyin,en az %10 olsun şarj

- Çok kullanmadığınız uygulamaları Derin Uyku Modu'na alın

- Bildirimin önemi olmadıgı uygulamaların Arkaplan veri ve Arkaplan internet tiklerini kapatın

- Özellikle videolu uygulamaları uzun süre kullanmayın

- Ekran yenileme hızınızı düşürün

- Geliştirici seçeneklerden Animasyonları kapatın

- Bildirim paneline Animasyon yazıp oradaki Animasyonları Kaldır yapın iki tiki de kapatın

- Adaptif Pil ve Adaptif Güç Tasarrufunu açın

Otomatik yniden başlatma ve optimize etmeyi kapatın

- 2 günde bir 1Tapcleaner gibi uygulama ile ön bellekleri silip yeniden başlatın.

- Hata veren uygulamaları kaldırın

- Büyük güncellemelerden sonra cihazı bir kez sıfırlayıp kullanın

- Orjinal şarj kablosu ve adaptörü dışında baska bir ürün ile şarj etmeyin.

- Yeni yüklediğiniz uygulamalardan sonra cihazı yeniden başlatın

- İhtiyaç değilse wifi ve bluethoot'u kapalı tutun

- Her oyun veya uygulamayı merak edip kurup kaldırmakta şsrjı çabuk bitirir

- Ekran ışığını adaptif yapın

- Dinlendirmek ve ön bellek temizleyip yeniden başlatmak çok faydalı oldu benim için.
0 Likes
HamzaS22Ultra
Active Level 4
Galaxy A
Ekran süresi 120 hz de yine iyi almışsın 2 sa 50 dk..Ben 60 hz de kullanıyorum ve ekran çözünürlüğü en düşük seviyede olmasına rağmen yüzde 50 lilerde senin en fazla 3 saat ekran süresi alabiliyorum.Ama telefonu yeni aldıysan zamanla batarya oturacaktır
0 Likes
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
A53 mü cihaz?
0 Likes