cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A53 SORUN

(Topic created on: 06-04-2023 01:26 PM)
Smashz
Active Level 4
Options
Galaxy A

DÜN HATA RAPORU GÖNDERDİM SON GÜNCELLEME SONRASI CİHAZIMDA ISINMA KASMA DONMA OYUN PERFORMANSI REZALETİ DÜŞÜK FPS İNSTAGRAMDA DONMA VS.. RAPOR GÖNDERİYORUM VERDİKLERİ YANIT CİHAZINIZI SIFIRLAYIN CİHAZINIZIN GÜNCEL OLDUĞUNDAN EMİN OLUN DİYE CEVAP VERİYORLAR. ZATEN CİHAZIM GÜNCEL OLDUĞU İÇİN BU DURUMDA SİZİN BERBAT BOŞ GÜNCELLEMELERİNİZ YÜZÜNDEN CİHAZ BU DURUMDA ADAMLAR DALGA GEÇİYOR RESMEN YA ŞAKA GİBİ 

TELEFONUM ORTADAN İKİYE BÖLÜNDÜ DİYE HATA RAPORU GÖNDERSEM CİHAZINIZI SIFIRLAYIN RESET ATIN DÜZELİR DİYE CEVAP VERECEKLER HATA RAPORU ÇÖZÜM MERKEZİNE KOYMUŞLAR OTOMATİK BOTU BOT OTOMATİKMAN RESET ATIN RESET ATIN CİHAZI SIFIRLAYIN DİYE CEVAP VERİYOR 

EN SONUNDA CİHAZI ROOTLATIP ANDROİD 10 ANDROİD 11 GERİ DÖNÜCEM 
BUNLARIN SUNDUĞU BİLDİĞİ TEK ÇÖZÜM CİHAZINIZA RESET ATIN REZİLLER SİZİ !! 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Merhaba

Aşırı Isınma ile ilgili talimatları bu linki inceleyip yapabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-prevent-the-overheating-of-your-galaxy-devi...

Ayireten Araştırdıgim bilgiye göre bu talimatlarıda yapabilirsiniz.

Tüm uygulamaları kapatın
Cihazınız çok fazla uygulamaya çalıştırmaya çabalarken fazla çalışmış ve ısınmış olabilir. Tüm uygulamaları kapattıktan sonra cihazınızı 10-20 dk boyunca açmadan bekleyin.

Ekran parlaklığını düşürün.
Belki farkında değilsinizdir, ancak ekran parlaklığınız yüksek bir seviyede olabilir. Bu durum da cihazın özellikle ekran bölümünün ısınmasına yol açabilir. Ekran parlaklığını bir miktar düşürüp bekledikten sonra cihazınızın soğumaya başladığını siz de göreceksiniz.

Kılıfı Çıkarın. Yine ani ısınma durumunda bir çözüm yolu olarak, cihazınızı kulufundan ayrı tutup bir süre o şekilde bekletmeyi düşünebilirsiniz. Yaz sıcağında hararet yapan insanlarda bağrı açma hareketi nasıl işe yarıyorsa, telefonu kılıftan çıkarmak da o etkiyi yaratacaktır. Bu sayede, cihazınızın mevcut ısısını hızlı bir şekilde dışarı aktarılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sorununuzun devamı halinde Samsung Yetkili Servis'ine telefonunuzu verebilir Bakım yaptırabilirsiniz.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Size önerim şudur halen Sorunlar devam ederse A53 cihazınızı başka bir samsung cihaz alma karşiliginda takas yapın. A53 yerine sizin için hangi samsung cihazı uygunsa onu alın.

Teşekkürler iyi günler dilerim.

View solution in context

0 Likes
2 Comments
haklisin
Active Level 4
Galaxy A
Bencede, tableti 2 hafta önce sıfırladim hala kasıyor diyorum yine sıfırlayın diyor ve bot olduğu belli diyorki "Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi verilerinizi ve ayarlarınızı etkilemez" hocam verileri siliyor nasi etkilenmesin.Ben samsung bırakmayı düşünüyorum güncelleme sadece 2 sene veriliyor, destek yerleri bot, hatalı yazalım, ve eğer amiral gemisi bir cihaz almassan 1 sene sonra hemen kasmaya başlıyor.
0 Likes
Solution
ÖmerA72
Expert Level 3
Galaxy A
Merhaba

Aşırı Isınma ile ilgili talimatları bu linki inceleyip yapabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-prevent-the-overheating-of-your-galaxy-devi...

Ayireten Araştırdıgim bilgiye göre bu talimatlarıda yapabilirsiniz.

Tüm uygulamaları kapatın
Cihazınız çok fazla uygulamaya çalıştırmaya çabalarken fazla çalışmış ve ısınmış olabilir. Tüm uygulamaları kapattıktan sonra cihazınızı 10-20 dk boyunca açmadan bekleyin.

Ekran parlaklığını düşürün.
Belki farkında değilsinizdir, ancak ekran parlaklığınız yüksek bir seviyede olabilir. Bu durum da cihazın özellikle ekran bölümünün ısınmasına yol açabilir. Ekran parlaklığını bir miktar düşürüp bekledikten sonra cihazınızın soğumaya başladığını siz de göreceksiniz.

Kılıfı Çıkarın. Yine ani ısınma durumunda bir çözüm yolu olarak, cihazınızı kulufundan ayrı tutup bir süre o şekilde bekletmeyi düşünebilirsiniz. Yaz sıcağında hararet yapan insanlarda bağrı açma hareketi nasıl işe yarıyorsa, telefonu kılıftan çıkarmak da o etkiyi yaratacaktır. Bu sayede, cihazınızın mevcut ısısını hızlı bir şekilde dışarı aktarılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sorununuzun devamı halinde Samsung Yetkili Servis'ine telefonunuzu verebilir Bakım yaptırabilirsiniz.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:
https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Size önerim şudur halen Sorunlar devam ederse A53 cihazınızı başka bir samsung cihaz alma karşiliginda takas yapın. A53 yerine sizin için hangi samsung cihazı uygunsa onu alın.

Teşekkürler iyi günler dilerim.
0 Likes