cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A53 ONE IU 5.1 Şarj Sorunu

(Topic created on: 03-23-2023 12:40 PM)
71 Views
ygtknca
Active Level 8
Options
Galaxy A

image

Arkadaşlar bu ekran açık kalma verisi normal mi sizce artık telefonu sürekli güç tasarrufunda kullanmaya başladım 1 aylık cihaz ne yazık ki telefonu eski one ıu sürümleri ile test etme imkanım olmadı.Şarjı su gibi gidiyormuş gibi geliyor güç tasarrufu kapalı en fazla 5 saati buluyor bir çok kişide böyle yazmış bu cihaz eskiden de mi böyleydi ya birisi yardımcı olsun. 
7 Comments
Galaxy A
Öncelikle cihazınızı sıfırlayın,sonra bunları yaparak işlemci,ram ve interneti diğer uygulamaların arka planda kullanmasını engelleyebilirsiniz ve cihaz rahatlar biraz.Ek olarak 1Tapcleaner kurup 2 günde bir ön bellek temizleyip yeniden baslatarak kullanın.Sorun düzelmezse Detaylı bilgi almak için Samsung Müşteri hizmetlerini arayıp destek alın veya uzaktan erişim talebi oluşturun. 4447711.Screenshot_20221227_225943_1000024449_1672171183.jpgScreenshot_20221227_230002_1000024450_1675167156.jpgScreenshot_20230109_140731_1000025798_1675167121.jpgScreenshot_20230109_140754_1000025797_1673262474.jpg
Galaxy A
Geliştirici seçeneklerden dd bu ayarı yükseltirsen sorun çözülecektir.Ayrıca özelden link atacağım ve o link sıfırdan ayarları anlatıyor her konu için.Screenshot_20230109_141158_1000025796_1673262718.jpg
ygtknca
Active Level 8
Galaxy A
Tamam yapalım sorun yokda bu telefonu rahatça kullanamıcaksak neden o kadar para veriyoruz ki dostum günde sadece film izleyerek 2 kez şarj ediyorum eski xiaomi telefonumun bile şarjı daha çok gidiyordu. Bunun için bir güncelleme gelicek mi acaba.
Galaxy A
Maalesef cihazı tanıtırken Volvo,cihazı aldıktan sonra el arabası oldugu ortaya çıkınca bu gibi ayarları yapmak zorunda kaldıgımız için yardım etmeye çalışıyorum.Gönül isterdi ki hiçbir cihaz sorun çıkartmasın,her konuda işini görsün ama markalar performans için ayrı,uzun şarj süresi için ayrı,teknik özellik fazlalığı için ayrı cihaz üretiyor.Öyle olunca da kullanıcılar birini riske girerek tercih etmek zorunda kalıyor ve diğer sorunlardan şikayetçi olduklarında da benim gibi cihazın performansını kısıp en azından şarj ve ısınma ile ilgilş sorunların çözümü için yardımcı olanlar giriyor devrete(buradan 5 kuruş ücret almadan 6 ayda 400'den fazla kişinin sorununu çözdüm ama markanın kendi çalılanları bu iş için ücret almalarına rağmen işlerini yapmıyorözellikle moderatörler!).Bu seveple ya şikayet ettiğiniz konular için önerileri uygulayacaksınız,ya şinayet etmeyeceksiniz veya farklı bir cihaz daha alıp kullanacaksınız,maalesef buna markanın tutumu itiyor.Umarım sorunun bir an önce çözüme kavuşur.
Galaxy A
Giriş seviyesinde özellikler düşük oldugu için şarj ve ısınma vb.sorunlar yok.Orta ve üst seviyeleddeki batarya boyutlarını büyütürlerse en azından yeni çıkan cihazlar bu konuda sorunsuz olur.
heyo123
Active Level 8
Galaxy A
İlk aldığımda A53 üm benim de çok iyiydi şarjı sabahtan 6 7 ye kadar kullanıyodum %20 gibi de pil kalıyodu fakat maks 1 haftaya kadar bu döngü bozuldu 1 günü zar zor çıkarıyor video izlerken az gidiyor şarj
Solution
Gökırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ygtknca,

Cihazınızın yazılım sürümü güncelse ve Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek-Tanılama-Pil" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.

MOD​​