cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A53 Kasma ve Takılma Sorunu

(Topic created on: 09-30-2023 08:33 AM)
32 Views
ygtknca
Active Level 8
Options
Galaxy A

Merhaba arkadaşlar son gelen Eylül güvenlik güncellemesinden sonra telefonda genel olarak bir kasma ve takılma sorunu ortaya çıktı ve bunlara ek olarak net bir şekilde takip etmesemde şarj daha hızlı gidiyor gibi aynı durumları yaşayan var mı acaba?

Bir çok uygulama uyku modunda, bütün uygulamalar güncel ve ek olarak telefonu 60Hz de kullanıyorum.Son 3 ayda gelen güncellemeler sonrasında da Ram Plus kapatıldığında gerçekten cihaz kasıyor.
8 aydır aktif olarak kullanıyorum gündelik kullanımda yeterli oluyor ama görünen şu ki A53 bir kaç ay içerisinde çöp olucak duruma gelir gibi. Ne zaman A54 duyuruldu ve piyasaya çıkarıldı bu telefonda fazlaca sorun ortaya çıktı. Anlaşılan Samsungda diğer markalar gibi yeni model çıktığında alt modellere yavaşlama politikası uyguluyor. 
4 Comments
Samsung80
Active Level 8
Galaxy A
Bazı güncellemeler cihaz için yayınlandığında tam ıptimize olmadığı ve kasmalara yol açtığı oluyor. Bu daha sonraki güncellemelerde düzeltiliyor. Bazende bankacılık uygulamaları vs yeni özellik eklendikçe ağırlaşıyor ve zamanla cihazın gücü ağırlaşan uygulama ve oyunlara yetmiyor. O yüzden performanslı olarak cihazların ömrü 3-4 yıl kadar. Sizin bahsettiğiniz planlı eskitme olayının payı var mı olabilir. Ancak Apple pil zayıflayınca cihaz yavaşlatma yüzünden ceza yedi. Samsung ta farkedilir ise o da ceza yer. Siz cihazınızdaki uygulamaların belleğini temizleyin ve cihazı uygun bir zamanda sıfırlayın. Sonra kullandığınız uygulamaların son sürümünü yükletin fayda sağlayacaktır olmadı müşteri hizmetleri ile görüşün.
0 Likes
iq2802
Active Level 4
Galaxy A
Hard reset denesene
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bendede oyunda aşırı ısınma var servise bildiriyorum 50 dereceye kadar normal diyor tamam ısınabilir ama aşırı ısınamaz onun bir sınırı olması gerekir normal kullanımda cihaz soğuk şaka gibi
0 Likes
Solution
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba ygtknca,

 

Durumu incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

 

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

 

Teşekkürler.
MOD​

0 Likes