cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A53 DOKUNMATİK SORUNU

(Topic created on: 11-12-2022 09:31 AM)
580 Views
Comradee
Active Level 7
Options
Galaxy A

Dokunmatik ekran çok tuhaf kasıyor takılıyor test amaçlı menüler arası geçiş yapıyorum uygulama ekranını sağa sola parmağımla hızlıca kaydırıyorum kasıyor donuyor. Pubg oynarken ateş tuşuna basıyorum algılamıyor bazen.. Bu cihazın dokunmatik ekanında sorun var mesaj yazarken bazen yazdığım harflere basmıyor yazmıyor. Eski A50  cihazımın dokunmatik kalitesi A53den 10 kat daha iyi ve kaliteliydi. Bu cihaz İnternetten trendyoldan sıpariş edilip hediye geldi bana yoksa asla internetten cihaz satın almam bu cihazıda tercih etmezdim zaten  hiç memnun değilim bu cihazdan A50 cihazımı özledim gerçekten..  Hediye geldiği için mecbur kullanmak zorunda kaldım yoksa A53 çöp bir telefon !! 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Comradee,

Konu ile ilgili, aşağıdaki kontrolleri yapabilirsiniz.

• Cihazınızın dokunmatik ekranını koruyan herhangi bir ekran koruyucu bulunuyorsa çıkartıp tekrar kontrol edebilirsiniz.

• Dokunmatik ekrana, ekran koruyucusu veya isteğe bağlı aksesuarlar takarsanız, dokunmatik ekran düzgün çalışmayabilir.

• Cihazınızın yazılımının en yeni sürüme güncellendiğinden emin olun.

• Dokunmatik ekran nemli ortamlarda veya suya maruz kaldığında arızalanabilir.

Sorun halen çözülmezse;

Cihazınızın yazılım sürümü güncelse ve Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Dokunmatik Ekran" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

3 Comments
wallendor
Active Level 8
Galaxy A
Mesela şöyle mi normalde ekran gayet akıcı yağ gibi 120hz olduğu için ama menü arası geçişleri bi uygulamadan çıkıp direk diğer uygulamaya geçince 60hz oluyor kasıyor yani onun gibi mi
Comradee
Active Level 7
Galaxy A
Sadece o değil mesaj yazdığım zaman veya pubg oynadığımda bazen dokunmatik algılamıyor mesela bazen pubgde ateş ediyorum ateş tuşuna basıyorum ateş etmiyor dokunmatik algılamıyor. Mesaj yazıyorum veya birşeye tıklıyorum tıklamıyor ekran dokunmatiği çok garip bu telefonun hiç güzel değil
Solution
Gediz
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Comradee,

Konu ile ilgili, aşağıdaki kontrolleri yapabilirsiniz.

• Cihazınızın dokunmatik ekranını koruyan herhangi bir ekran koruyucu bulunuyorsa çıkartıp tekrar kontrol edebilirsiniz.

• Dokunmatik ekrana, ekran koruyucusu veya isteğe bağlı aksesuarlar takarsanız, dokunmatik ekran düzgün çalışmayabilir.

• Cihazınızın yazılımının en yeni sürüme güncellendiğinden emin olun.

• Dokunmatik ekran nemli ortamlarda veya suya maruz kaldığında arızalanabilir.

Sorun halen çözülmezse;

Cihazınızın yazılım sürümü güncelse ve Samsung Members uygulaması içerisinden "Destek > Tanılama > Dokunmatik Ekran" bölümünden test ettiğinizde, donanımsal bir sorun gözükmüyorsa, incelememiz için Samsung Members uygulaması üzerinden bize hata raporu göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden, aşağıdaki linkte yer alan adımları takip ederek, hata raporu gönderebilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-to-use-the-samsung-members-app/

Teşekkürler.

MOD