cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A53 Çekim Sorunu

(Topic created on: 01-05-2023 05:41 PM)
Dnztech
Active Level 5
Options
Galaxy A
Kaldığım oda da A53 4.5 g de sürekli tek dise düşüyor ve int çekmiyor ya da 3g ye geçiyor. İnternette kesilmeler oluyor. Elimde Samsung J7 Prime var. Onda hiç böyle bir şey olmuyor. Seyrek olarak tek dise düşse de int de hiç kesilme olmuyor. 

Her iki telefonda da gorsellerdeki 
 
image
 
 
 
image
 
 
ayarlara girebileceğiniz kod menü vs var mı ?
4 Comments
Galaxy A
Hattınıza ait en yakın baz istasyonunun yerine internetten ya da servis üzerinden arayarak bakın,belki de o sorun yapıyordur.Ben vodafon ile evde 4,5g ile full çekim olurken 1 hafta içerisinde 3g bile gidince nedenini aradtırdım baz istasyonunu kaldırmışlar 😊!
Ayrıca arka planda şebekeyi ve interneti kullanan diğer uygulamalarda etkiler şebeke ve internet çekimini.Bu yüzden Derin Uyku Modu'ns alın uygulamaları ve uygulama ayarlarından arka plan internet ve telefon kullanımının tikini kapatın.Mutlaka **bleep** olacaktır.
Dnztech
Active Level 5
Galaxy A
Hocam baz istasyonundan kaynaklı bir durum olduğunu düşünmüyorum çünkü dediğim gibi aynı şart ortam ve koşullarda J7 Prime da hiç böyle sorunlar olmuyor. Arka planda çalışan 5 uygulama buldum 4'ünün arka planda mobil veri kullanmasını engelledim. Sanırım kastettiğiniz buydu. Ama düzelen bir şey olmadı. Hala tek dis. Şimdi simi çıkarıp J7 ye takayım en az 2 dış çeker.Screenshot_20230105_184421_Device care.jpg
Dnztech
Active Level 5
Galaxy A
Bakın mesela bu durumu J7 de hic yaşamadım.Screenshot_20230105_195913_Trendyol.jpg
0 Likes
Çoruh
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Dnz09,


Bulunduğunuz konumda operatörün verdiği sinyal kalitesini alabilmek için;"Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar > Şebeke modu > LTE 4.5G (otomatik bağlantı)" seçilmelidir.

Uygulamalar > Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ ayarlarını sıfırla seçilmelidir. Bu işlemi uyguladığınızda bağlantı ayarlarınızın logları sıfırlanacaktır. Daha önce bağlanmış olduğunuz Wi-Fi ağları, Bluetooth ağlarını telefon unutacaktır ve tekrar şifreleri girmek durumunda kalırsınız. Bu durumlar haricinde herhangi bir veri kaybı olmaz.​

Sorunun devamı halinde farklı operatöre ait sim kartı ile sinyal kontrolünü yapmanızı öneririz. Sorun tekrarlanıyorsa işlem için cihazın dahili h​afızasında bulunan rehber, resim, müzik, video vb. önemli dosya​larınızı yedek aldıktan sonra cihazdan, sim kart ve hafıza kartını çıkartınız. Daha sonra "Ayarlar > Genel Yönetim > Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla" diyerek cihazınızı, fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa lütfen bilgilerinizi yedekleyerek en yakın Samsung servis merkezini ziyaret edin.

Servis iletişim bilgilerine link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

 

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD

0 Likes