cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A52s hattın çekmediği zamanlarda ekran titremesi

(Topic created on: 07-30-2022 10:06 PM)
129 Views
çisem1
Beginner Level 4
Options
Galaxy A

2 ay önce aldığım a52s cihazım çekmediği yerlerde bulunduğumda ekranda titreme, kararma gb sorunlar çıkarıyor. Sürekli ekran tutularak kullanmama engel oluyor. Aynı cihazdan arkadaşımda da var onda da aynı sorunla karşılaşıyoruz Samsung members uygulamasında ve internette de a52s cihaz kullanıp aynı sorunu yaşayan birsürü kullanıcı var o yüzden kronik bi sorun olduğunu düşünüyorum. Sorunla ilgili olarak Samsung Türkiye WhatsApp Destek Merkezinde müşteri temsilcisi ile iletişime geçtim. Smart tutor ile uzaktan bağlantı sağlandı ve ayarlarım sıfırlandı fakat bi düzelme söz konusu değil hala aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum. Sorunu yaşarken kaydettiğim görüntüyü de buraya ekliyorum yardımcı olabilir misiniz?
8 Comments
gokmenselman
Beginner Level 5
Galaxy A
Aynı sıkıntıyı ben de yaşıyorum sanırım kronik.
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba

Cihazi sifirlamayi denediniz mi? kronikte olabilir ama denemediyseniz denemekte fayda var işe yarayabilir. Verilerinizi yedeklemeyi unutmayin.
çisem1
Beginner Level 4
Galaxy A
Dediğim gibi samsung uzaktan bağlanti gerçekleştirdi ve sıfırlandı fakat sağlıklı bir sonuca ulaşılmadı.
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Ayarlariniz sıfırlanmış cihazi komple sifirlama başka bir yöntem daha faydali olabilir. fakat tüm verileriniz silinir bu yüzden verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor.
Burockergold
Active Level 6
Galaxy A
Bende oyle sorun yok a52s kullanicisiyim
tanyolu
Active Level 6
Galaxy A
Bende bu sorun vardı garantiye yolladım sifirini yolladılar ve şuan problem yok
çisem1
Beginner Level 4
Galaxy A
Garantiye gönderirken sorununuzu nasıl açıkladınız peki çünkü bazı yorumlardan gördüğüm kadarıyla garantiye yolladıklarında da sonuç alamayanlar var
Solution
Karasu
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba çisem1,

Sıfırlama işlemine rağmen yaşadığınız durum devam ediyorsa, cihazınızın kontrol edilebilmesi için lütfen cihaz içerisindeki verilerinizi yedek alarak, en yakın Samsung yetkili servis merkezini ziyaret ediniz.

Servis iletişim bilgilerine, aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

1. Verilerinizi Microsoft OneDrıve'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde üç nokta > OneDrıve ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri öğesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.

2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

https://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

Not:

• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.

• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

https://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

Teşekkürler.
MOD