cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A52s UI 4.1 güncellemesi batarya sorunu.

(Topic created on: 04-20-2022 06:44 PM)
616 Views
UgurKor
Active Level 4
Options
Galaxy A

4.1 güncellemesinden sonra 3 buçuk - 4 buçuk saat arası ekran süresi almaya başladım. Hiç birşey değiştirmedim güncellemeden sonra. Öncesinde 6 buçuk saatle 7 buçuk saat arası ekran süresi alıyordum. Hatta bazen 8 saat. 

%20 de şarja takarım telefonu. %20 şarj varken kontrol ederim. 
Güç tasarrufu açık.
120 hZ de kullanamıyoruz zaten yoksa 2 saat filan ekran süresi alırız herhalde, şelale gibi bitiyor batarya 120 hz de. 
4.0 a dönüş yokmuş güvenlik mevzularından dolayı. Hata raporu gönderdim arkadaşalar. Ona girmeyin. 

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba UgurKor,

Gönderdiğiniz hata raporlarında sistem verileriniz incelenmektedir ve pil kullanımınız görüntülenecektir. Cihaz için anormal bir pil tüketimi söz konusu ise teknik birimlerimiz durum için çözüm sunmaktadır. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacaktır, lütfen gelen bilgilere göre ilerlemenizi öneririz.

Teşekkürler.
MOD ​

View solution in context

0 Likes
7 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba
Yazılım güncellemesinden sonra bu sorun oluştu ise büyük bir ihtimal ile bu bir yazılımsal hataymış gibi gözüküyor verileri yedekleyip cihazı fabrika ayarlarına komple sıfırlamanız öneriyorum sıfırlama işlemi ile yazılımsal hatalar düzeli biliyorlar eğer bu
Yazılımsal hata ise sıfırladıktan sonra cihaz büyük bir ihtimal ile düzelecektir Eğer cihazı sıfırlamanız a rağmen Sorun devam ederse cihazınıza gelecek yeni Yazılım güncellemesini beklemeniz gerekir Zaten hata raporu da gönderdiğiniz için gelecek güncellemede sorunların çözülmesi gerekiyor diye düşünüyorum Eğer cihaza gelecek yeni yazılım güncellemesi ne rağmen veya cihazı sıfırlamanız a rağmen sorunlar halen devam ederse en son çare olarak garanti belgesi ile birlikte cihazı Samsung yetkili servis merkezine teslim etmeniz gerekir servis işlemleri hakkında detaylı bilgi öğrenmek için Samsung Müşteri hizmetlerini aramanız gerekir. 444 77 11
_Fırat_
Active Level 8
Galaxy A
Niyetin insanlara yardım etmek farkındayım ama bu şekilde her gönderinin altına bunu kopyala yapıştır yaparak yardım olmaz. Seninki yardım değil insanı darlamak oluyor kardeşim bil istedim..
tanyolu
Active Level 6
Galaxy A
Aynı güncelleme bende aşırı iyi hale geldi bence telefonu sıfırla sağlam bir şekilde sıfırdan kurulum yap telefonun maşallahı var Screenshot_20220420-200000_Device care.jpg
UgurKor
Active Level 4
Galaxy A
Her güncellemeden sonra telefon sıfırlıyoruz dostum, bir sürü bug. Geliştirme uzmanımıyız kullanıcımıyız. Yazılımcıların yapması gereken işi biz yapıyoruz. Az kullanılan Uygulamaların arka plan çalışmaları bile kapalı. Sende son güncellemeden sonra süper oldu diyorsun. Profile bakmasam farklı telefonları kullanıyoruz sanacağım.
0 Likes
tanyolu
Active Level 6
Galaxy A
Kardeşim oneu 4.1 den sonra düzgün çalışır artık o sorunu cozmusler bu konuda rahat ol ama kurtarma menüsünden (recovery) sıfırla ben bu şekilde bu problemleri cozmeseydim cihazı satardım ama şuan Allaha şükür memmunum. Sen dediğimi yapmaz isen o telefon dahada düzelmez ben soyleyim .
UgurKor
Active Level 4
Galaxy A
İnternette bir çok sitede güvenlik önlemlerinden dolayı dönülemeyeceğini okudum. Sizde araştırırsanız görürsünüz. Peki nasıl 4.0 a döneceğim kısaca söylermisiniz?
0 Likes
Solution
Bakırçay
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba UgurKor,

Gönderdiğiniz hata raporlarında sistem verileriniz incelenmektedir ve pil kullanımınız görüntülenecektir. Cihaz için anormal bir pil tüketimi söz konusu ise teknik birimlerimiz durum için çözüm sunmaktadır. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacaktır, lütfen gelen bilgilere göre ilerlemenizi öneririz.

Teşekkürler.
MOD ​

0 Likes