cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A52 yetersiz pil hakkında ki yazım neden silindi?

(Topic created on: 09-17-2021 01:17 PM)
114 Views
SNNOZTRK
Active Level 3
Options
Galaxy A

Bu telefonu almadan önce Samsung tanıtımlarında "uzun süreler yeten pil gücüyle tanışın" deniliyordu. 54 dakikalık bussimilator oyunu %28 pil tüketirken 5 dakikalık YouTube videosu %3 pil tüketiyor. Ortalama oyunsuz günlük 6,5-7 saat ekran süresi alıyorum. 

Ayrıca bu doğruları yazdığım için neden yazılarım siliniyor. Bu telefonu 4 kere servise götürdüm ve bunlar normal diyerek bana iade ettiniz. 
11 Comments
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Merhaba dostum :
Samsung reklamları her zamanki gibi mübalağa sanatı yapılmış. Bende aynı şekilde A71 aldım. Aynı uzun süre pil diye reklam yapılmayan yer kalmadı ama şarj sorunum var ve düzelmiyor.
Yapabileceğin belki bildiğin şeylerden bahsediyim.
-Kullanmadığın tüm uygulamaları sil, silinmeyenleri devre dışı bırak.(samsung goals,galaxy bizz vs vs)
- Wp hariç diğer tüm uygulamalarını derin uyku moduna al.
- Kullanmadığın tüm özellikleri kapalı tutmaya çalış
- 2 günde bir cihazı yeniden başlat.
- Ram temizleme ve cihaz bakımını hergün yap.
-siyah tema ve duvar kağıtları kullan.

Bunları biliyosundur belkide uyguluyosundur ama azcıkta olsun **bleep** ediyor.
Sadece samsung değil aynı segment x***mi markasının RD note 10 Prosu da şarj tutmuyor. Ekran tazeleme hızları bataryayı fazla tüketiyor. Göz konforundan kısmak istersen 60 hz ye düşürebilirsin. Umarım güncellemeler ile pil daha optimize olur.
0 Likes
SNNOZTRK
Active Level 3
Galaxy A
Söylediğin bir çok şeyi uyguluyorum evet ancak biz bu telefonun özelliklerini pil nedeniyle kullanamayacaksak neden yüksek ücret ödüyoruz. Bu oyunu oynama, 90 hertzi 60'a çek, şunu sil bunu yapma diyerek çok saçma çırpınışlara giriyoruz. Reklamlarla aldatildik ve hakkımı her şekilde arayacağım.
SNSNSNSNSSN
Active Level 8
Galaxy A
Kesinlikle haklısın. Savunulacak bir şeyi yok bu işin. Hakkınızı arayın. Bende olsam 60 hz de kullanmazdım. Samsung eskisi kadar optimize çalışamıyor her konuda.
MehmetYalcn
Expert Level 5
Galaxy A
Yazılarınız aynı konu başlığı altındaki başka bir gönderinin altına taşınmış olabilir
0 Likes
SNNOZTRK
Active Level 3
Galaxy A
Profilimde ki gönderi sayım da düşmüş yazımı göremiyorum. Taşınmış olsa yine görebilmek gerekirdi.
0 Likes
Béşiktaş
Expert Level 2
Galaxy A
Senin yazdıklarin benzer baska bir posta yorum olarak taşindıysa ve o postu acan kisi de postunu sildiyse otomatik olarak senin yazdiklarinda silinir.
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Bende de öyle 2 gündür çok kötü bi performansa sahibim inşAllah eylül güncellemesi ile düzeltirler
0 Likes
SNNOZTRK
Active Level 3
Galaxy A
Senin yine iyi, benim aldığım ilk günden beri çok kötü
0 Likes
Semaist
Active Level 5
Galaxy A
Benim gayet iyi gidiyor şarjı samsung a52
0 Likes