cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A52 Ve 1 yıllık rezil serüvenim

(Topic created on: 11-08-2022 09:57 AM)
79 Views
ef3dmrbs
Active Level 1
Options
Galaxy A

Merhaba arkadaşlar gelin toplanın size a52 nin ne kadar rezil bir cihaz olduğunu ve rezilliklerini anlatayım.

Hikayemiz 22.08.2021 yılında vatan bilgisayar ile başlıyor ilk defa sıfır bir telefon aldım çok heyecanlı bir şekilde eve gidip kurulumu yapıp kullanmaya başladım ilk başlarda çok memnun dum hiç bir problem yoktu ki 2.haftaya kadar 
Cihazın 2.haftasında arka kapağının açıldığını **bleep** ettim ve vatan bilgisayara gidip servise yolladım 
En çok can sıkan konu burda başlıyor vatan bilgisayar tarafından bdh bilişim firmasına yollanan cihazım 2 ay süren uzun bir süreç ardından sıfır cihaz olarak geldi ama o 2 ay süreç benim için tam bir işkenceydi neyse orayı geçelim gelelim günümüze 
Cihaz sıfır olarak geldikten bir kaç ay sonra yeniden arka kapağın açıldığını **bleep** ettim tekrardan servis ile uğraşmak istemediğim için aldırış etmedim kullanmaya devam ettim 
Ama son günlerde artık cidden can sıkmaya başladı 
Size bir kaç probleminden bahsedeyim
1 yıllık cihazda 
Ghost screen 
Arka kapak açılma
WiFi erişim sorunu(özellikle bu sorun beni çok sinir ediyor ne YouTube ne Facebook adam gibi kullanamıyorum çok az çekiyor İnternet ile ilgili bir problem yok sadece benim cihazimda oluyor bu)
Yavaş çalışma ve donma 
Daha 1 yıllık bir cihazda böyle sorunlar yaşamak insanın moralini bozuyor telefonu tekrardan servise yollayacağım ve geldiği gibi direk satıp kurtulmak istiyorum bu cihazdan 
1 yıllık bu sürede bana işkence çektirdiğin için teşekkürler A52.

10 Comments
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Arka kapağı açıldı derken arka kapak da esneme var değil mi? O youtube de vardı ilk a52 yi beğenmiştim kamera falan hoşuma gitmişti esneme olayı öğrenince sonra vazgeçtim a52 almaktan
0 Likes
ef3dmrbs
Active Level 1
Galaxy A
Evet esneme var onu belirtmeyi unutmuşum kapak açıldı derken cidden açık kamera tarafından
Esneme yanlarda var kilifsiz telefonu tutunca oynuyor elinde Bi güzel
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
İyiki almadım benimde başıma gelirdi para boşa giderdi birdaha yeni telefon almazdım
0 Likes
Öm3r
Active Level 4
Galaxy A
hocam onun basina geldi diye herkezin basina gelmezki mesela ben 2 senedir kullaniyorum arkadasin karsilastigi hic bir sorunla karsilasmadim
0 Likes
Kadır
Active Level 5
Galaxy A
Bunu yapma servisten gelince dikkatli incele. Yine aynı problemler varsa tüketici hakem heyetine götür paranı geri al. Kimsenin yanına kâr kalmasın.
0 Likes
Kadır
Active Level 5
Galaxy A
Ayrıca ürün senden alındıktan sonra 21 iş günü içerisinde teslim edilmek zorundadır. Bu cihazın senden alındığı tarih itibariyle başlar. Cihaz 21 iş günü içersinde gelmezse cihazın bedeli ödemek zorundadır.
0 Likes
ef3dmrbs
Active Level 1
Galaxy A
Ücret iadesi Cihazın güncel bedelimi oluyor yoksa fatura bedelimi
0 Likes
Kadır
Active Level 5
Galaxy A
Fatura bedeli olur her zaman
0 Likes
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Merhaba. Cihazı servise gönderip geri aldıktan sonra Samsung'un değişim kampanyasına katılıp şu anda kullandığınız model cihazı verip karşılığında yeni bir cihaz alıp kullanmanızı tavsiye ederim mesela şu anda kullandığınız model cihazı veriyorsunuz sağlamsa ona göre Samsung markası size örnek veriyorum 5000 TL veriyor Sen de üzerine 5000 TL daha koyup 10.000 TL'lik bir cihaz alabilirsin Bu şekilde Eğer bunu yapmak istemiyorsan tüketici hakem heyetine başvurmanı tavsiye ederim.
0 Likes