cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A52 İPX7

(Topic created on: 10-04-2022 08:12 PM)
268 Views
Ransıa
Active Level 2
Options
Galaxy A

İpx7 sertifika su geçirmeme derecesi nedir telefınla duşa girsem sıkıntı olur mu

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Galaxy A52, IP67 sertifikasına sahiptir. 1 metreye kadar tatlı suyun içerisine 30 dakika boyunca daldırıldığı test koşullarına dayanmaktadır. Denizde, havuzda ya da sabunlu suda kullanılmaması önerilir. Şeker içeren sıvıların telefonunuza dökülmesi durumunda, lütfen cihazınızı tuşlarına dokunarak temiz ve hareketsiz suyun içerisinde temizleyin. Yalnızca düşük basınçlı suya dayanıklıdır. Akan çeşme ya da duş suyu gibi basınçlı sular, cihaza zarar verebilir.

Samsung böyle diyor.

View solution in context

11 Comments
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
A52 IP67 sertifikasına sahip.

IP67: Toza ve 30 dakikadan kısa süreli suya daldırmalara karşı koruma sağlar. Yıkama şeklinde değil de ıslak elle telefon kullanırsan bişey olmaz. Yıkasan da bişey olmaz ama gerek yok risk almaya :)
Ransıa
Active Level 2
Galaxy A
Kaç metre sıcak su da geçerli mi
Solution
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Galaxy A52, IP67 sertifikasına sahiptir. 1 metreye kadar tatlı suyun içerisine 30 dakika boyunca daldırıldığı test koşullarına dayanmaktadır. Denizde, havuzda ya da sabunlu suda kullanılmaması önerilir. Şeker içeren sıvıların telefonunuza dökülmesi durumunda, lütfen cihazınızı tuşlarına dokunarak temiz ve hareketsiz suyun içerisinde temizleyin. Yalnızca düşük basınçlı suya dayanıklıdır. Akan çeşme ya da duş suyu gibi basınçlı sular, cihaza zarar verebilir.

Samsung böyle diyor.
Ransıa
Active Level 2
Galaxy A
Çok bilgilendirici olmuş teşekkür ederim. Yani duşta suyun değmeyeceği sıçramaların olabileceği yerde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Ahize hoparlör cizirtilari oluyor sertifikaya güvenme ne yaptim ben diyebilirsin sonra :))
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Evet sinir bozucu temizlemek :)
Ransıa
Active Level 2
Galaxy A
Kuruyunca geçmez mi
narcosis
Expert Level 5
Galaxy A
Güven olmaz ben olsam suya sokmam
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Geçer de mikrofon ahize hoparlörler su geçirmez değildir her telefonda bu yerler su geçirir kurutulması lazım. Ha ben ıslak elle kullanırım damlacık falan olur dersen öyle birşey olmaz. Komple yıkamayın telefonu 😄