cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A52 ön kamera problemi

(Topic created on: 07-12-2022 12:56 PM)
278 Views
Cuffax
Active Level 1
Options
Galaxy A

A52'nin ön kamerasında güncelleme sonrasında bazı problemler yaşamaya başladım. 3:4 32 MP çekim yaparken ekranda bazı renk bozulmaları ve çizgiler oluşuyor, bu durum sadece çektikten sonra kayıt edilen fotoğrafta görünüyor, çekerken bir problem görünmüyor. Videoda ve diğer formatlarda (full, 3:4, 9:16 vs.) Sıkıntı yok. Aşağıya örnekleri koyuyorum.

Yazılımsal mı yoksa donanımsal bir durum mudur? Telefonu şubat mart gibi almıştım. Yardımcı olanlara teşekkürler

image
3:4 32 MP ön kamera

image
3:4 32MP ön kamera

image
Full ön kamera

image
3:4 ön kamera

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Galaxy A
Merhaba

Efendim en başta şundan bahsetmeliyim ki; Haziran Güvenlik Güncellemesinden sonra bu sorunu yaşayan çok fazla kişi var. Bu aralar forumda da oldukça fazla bu sorundan muzdarip kişi mevcut. Çoğuna yardım etmişimdir, ne kadar etkili oldu bilemiyorum ama bunun çözümü gelecek olan yeni güncelleme olacak gibi.

Siz de incelemek isterseniz bu uygulamanın arama kısmına "A52 kamera" yazıp son gönderileri inceleyebilirsiniz. Ekran görüntüsü bırakacağım.

Ardından önerdiğim ve önerebileceğim çözümlere geçelim;

İlk çözüm olarak Kamera uygulamasının verilerini silmeyi deneyebilirsiniz; "Ayarlar>Uygulamalar>Kamera>Depolama>Veriyi sil" seçeneğine tıklayın.

Sorun çözülmezse (Kesinlikle ama kesinlikle bu seçeneği deneyin) Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından "Hata Raporu" göndermenizi öneririm. Gönderin ki yetkililer tarafından bu sorun farkedilip bir sonraki güncellemede düzeltilsin. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Gelen cevaba göre yapılması gerekenleri yaparsınız.

Sorununuz hâlâ çözülmediyse verilerinizi yedekleyerek (güncellemeden sonra kaynaklanan bir sorun çünkü) sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemi sorununuzu "belki" çözer.

Tabii basit bir sorun değilse eğer, telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine verebilirsiniz.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ama efendim, şunu da ekleyeyim; gelecek olan düzeltme güncellemeleriyle sorunlarınızın büyük bir çoğu çözülür. Yazılım Güncellemelerini de bekleyebilirsiniz isterseniz ama yine de detaylı cevap için Hata Raporu seçeneğini deneyin.

Teşekkürler, iyi günler dilerim Screenshot_20220712-125938_Samsung Members.jpg

View solution in context

Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Durumun incelenebilmesi için Hata raporu göndermenizi öneririm

Hemen hata raporu göndermek için link bırakıyorum bakarsınız

https://bit.ly/33WO9d8

View solution in context

6 Comments
Solution
Galaxy A
Merhaba

Efendim en başta şundan bahsetmeliyim ki; Haziran Güvenlik Güncellemesinden sonra bu sorunu yaşayan çok fazla kişi var. Bu aralar forumda da oldukça fazla bu sorundan muzdarip kişi mevcut. Çoğuna yardım etmişimdir, ne kadar etkili oldu bilemiyorum ama bunun çözümü gelecek olan yeni güncelleme olacak gibi.

Siz de incelemek isterseniz bu uygulamanın arama kısmına "A52 kamera" yazıp son gönderileri inceleyebilirsiniz. Ekran görüntüsü bırakacağım.

Ardından önerdiğim ve önerebileceğim çözümlere geçelim;

İlk çözüm olarak Kamera uygulamasının verilerini silmeyi deneyebilirsiniz; "Ayarlar>Uygulamalar>Kamera>Depolama>Veriyi sil" seçeneğine tıklayın.

Sorun çözülmezse (Kesinlikle ama kesinlikle bu seçeneği deneyin) Samsung Members>Destek>Geri bildirim gönder kısmından "Hata Raporu" göndermenizi öneririm. Gönderin ki yetkililer tarafından bu sorun farkedilip bir sonraki güncellemede düzeltilsin. Yazılımsal olarak yetkili kişiler tarafından detaylıca incelenip size birkaç gün içinde dönüş sağlayacaklardır.

Gelen cevaba göre yapılması gerekenleri yaparsınız.

Sorununuz hâlâ çözülmediyse verilerinizi yedekleyerek (güncellemeden sonra kaynaklanan bir sorun çünkü) sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlama işlemi sorununuzu "belki" çözer.

Tabii basit bir sorun değilse eğer, telefonunuzu donanımsal olarak kontrol edilmesi amacıyla Garanti Belgesi ile Samsung Yetkili Servis'ine verebilirsiniz.

Çevrenizdeki Samsung Yetkili Servisler'ini bulabilmek için linki inceleyebilirsiniz:

https://www.samsung.com/tr/support/service-center/

Ama efendim, şunu da ekleyeyim; gelecek olan düzeltme güncellemeleriyle sorunlarınızın büyük bir çoğu çözülür. Yazılım Güncellemelerini de bekleyebilirsiniz isterseniz ama yine de detaylı cevap için Hata Raporu seçeneğini deneyin.

Teşekkürler, iyi günler dilerim Screenshot_20220712-125938_Samsung Members.jpg
Solution
Alfatürk
Expert Level 5
Galaxy A
Merhaba kardeşim,

Durumun incelenebilmesi için Hata raporu göndermenizi öneririm

Hemen hata raporu göndermek için link bırakıyorum bakarsınız

https://bit.ly/33WO9d8
Mustafa3437
Expert Level 5
Galaxy A
Yapay zekayı kapatıp dener misin bir de
Cuffax
Active Level 1
Galaxy A
Ön kamerada yapay zeka açılmıyor bildiğim kadarıylaScreenshot_20220712-164816_Camera_142016_1657633696.jpg
0 Likes
Aykut
Expert Level 5
Galaxy A
Aynı sorun bende de var şimdi farkettim. Ya cidden telefonu bozdular artık güncelleme ile kameralar bir garip çekiyor. Bu sorunu yasayanlar hata raporu göndersin
0 Likes
Cuffax
Active Level 1
Galaxy A
Gcam kullanıyorum şuanda, hiçbir sıkıntı yok
0 Likes