cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A51

(Topic created on: 03-19-2020 10:40 PM)
451 Views
EmreK
Active Level 5
Options
Galaxy A

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 ay önce a51 aldım. Ama telefonla hiç ilgilenmedim. Sadece kamerasını kullandım,uygulamalara girdim işte. Ve iPhone'den geçiş yaptım. Şimdi benim öğrenmek istediğim şeylerin başında pil sağlığını nasıl iyi tutarım. Bunun haricinde telefon hakkında önerdiğiniz ne var. Özellik olarak şunu yap çok işe yarar, bunu yapma dediğiniz neler var?

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
User0000004
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba EmreK,

Ben Turkuaz, Samsung Forum moderatörüyüm. Bu soruyu sorduğunuz için teşekkürler.

Cihazlarımızda Lityum iyon pilleri şarj etmek için, tam olarak boşalmalarını beklemek gerekmez. Samsung onaylı şarj aletlerinde akıllı role sistemi mevcuttur. Cihaz alabileceği maksimum değerde (W) şarj etmektedir.  Ayrıca şarjı yarıda kesmek, pil için olumsuz bir etki yaratmaz. Dilediğiniz zaman cihazınızı şarja takabilir ya da şarjdan çıkarabilirsiniz.  Şarj dolum esnasında cihazı  kullanmanızı  önermiyoruz. Ürünü güle güle kullanın, pille ilgili farklı sorularınız olursa tekrar bekleriz. 

Teşekkürler.

MOD

View solution in context

17 Comments
erenn
Active Level 3
Galaxy A
pil sağlığı için cihazın sarjını %30 un altına indirmeden takabilirsin.
sarj ederken telefonu koyduğun ortamın sıcaklığına dikkat etmelisin
erenn
Active Level 3
Galaxy A
bu arada güç modunu kapatmanızı öneririm
EmreK
Active Level 5
Galaxy A
Teşekkür ederim. Kardeşim de a50 var ama onun sarjı daha yavaş gidiyor gibi hissediyorum. Öyle ben telefonu almadan önceden kullanıyordum benim ki sanki onunkine doğru daha hızlı akıyor.
0 Likes
EmreK
Active Level 5
Galaxy A
Ve şuan telefonumun sarjı 35 telefonu kullanıyorum şuanda sarja takıp kullanmak mı yoksa 30un altına düşüp sarja takmadan kullanmak mı daha sağlıklı olur batarya için.
0 Likes
erenn
Active Level 3
Galaxy A
kullanımla alakalı yada ekran boyutuyla alakalı olabilir yada önemsız gelebilir ama çok sarj yiyebilen multi pack duvar kağıtlarını kullanmamanı tercih ederim
EmreK
Active Level 5
Galaxy A
duvar kağıdım galaxy themes miydi ordan indirmiştim normal duvar kağıdı ama yüz kilidi ve parmak izi açık. parmak izini kapatmayı düşünüyorum. always 10 saniye zaten. bildirim çok geliyor chromeden bildirimleri kapattım hala haber bildirimi geliyor girdiğim sitelerden bildirim geliyor.
0 Likes
erenn
Active Level 3
Galaxy A
sarjda oynamak batarya ömrünü azalatabilir bunu zorda kalmadıkça yapma 30 unnaltına indirip takabilirsin ama % 5 lere 10 lara düşmemeni öneririm
bsemihe
Active Level 1
Galaxy A
100e kadar şarj etmemek çok uzatır batarya ömrünü 80-85 olunca çekebiliyorsan çek prizden araştırmıştım zamanında baya
0 Likes
EmreK
Active Level 5
Galaxy A
Anladım teşekkür ederim. Samsung çalışanıyla konuşmuştum 100 olunca güç kesiliyormuş zaten. Ama 100e gitmesi tehlikeli mi bilmiyorum.
0 Likes