cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A51

(Topic created on: 03-25-2023 03:06 AM)
73 Views
Anonymous
Not applicable
Options
Galaxy A

Arkadaşlar A51 2 sene daha kullansam benim telefon kasma veya donma yapar mı? Değiştirmek istiyorum ama benim beğendiğim telefonlar A53 A73 birde S22

13 Comments
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy A
Vedat hangi telefonu alırsan al zamanı geldiğinde kasmaya donmaya başlayacaktır kardeşim. O yüzden şimdiden 2 sene sonrayı düşünme. Kullan bi donmaya kasmaya başlayınca düşünürsün.
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Düşünmüyorum da yeni çıkan telefonlar alasım geliyor A51 satıp yeni telefon almak istiyorum herkes alınca bende almak istedim artık A51 eski gibi geldi zor kullanıyorum valla telefon
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy A
iPhone hariç
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy A
İphone de dahil
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy A
iPhoneler 5 seneden fazla hiç stabilizesi bozulmadan devam ediyor ama android tarafında amiral gemisi bile olsa cihaz dayanmıyor 2 seneye kasma donma başına bela gibi geliyor zaten orta seviye giriş segmentlerde kasmalar droplar oluyor. iPhone 6 bile şuan günümüz şartları için yetersiz bile olsa hâlâ stabil çalışıyor arayüzünde kasma donma yok oyun oynarsan kasar ama sen iPhone 6'nın senesinden bir tane samsungu aç arayüzde kasma donmaya başlar bırak oyunu. İşte farkı bu
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy A
Ben de yukarıda ne demişim hocam "zamanı geldiğinde hepsi donmaya kasmaya başlar"
Herhangi bir süre vermedim şu cihaz şu tarihte bu cihaz bu tarihte diye. İphone yavaşlatmıyor olsaydı Avrupa ülkelerinde yavaşlatma konusu ile alakalı davalık olmazdı.
Samsung gibi markaların handikapı da zaten bir seferde çok sayıda model çıkartıp (her kesime hitap edebilmek için) , yazılım konusunda müşterilerini zor durumda bırakması. İphone 1 sene de 3-4 model çıkartırken samsung un kaç model çıkarttığı takip edilemiyor. Ayrıca ios yazılım olarak çok sade ve dışa kapalı, bu sebepten de Android e göre daha uzun senede yavaşlaması normal ancak bu yavaşladığı gerçeğini de değiştirmiyor maalesef...
carljohnsonn
Active Level 7
Galaxy A
Samsung kendi işletim sistemini çıkarmadığı sürece hiçbir zaman stabilize ve kararlılık olamayacak çünkü android'in karmaşık linux tabanlı yazılımına mecbur kalarak her yeni modelde yine can sıkıcı sorunlar ortaya çıkacak ve bu kaçınılmaz bir gerçek. Ha ama android mobil cihaz markalarında en iyisi Samsung bana göre diğer firmalara karşılaştırma yapmak gerekirse. Böyle büyük bir firma artık bu yazılım sorununu çözmesi gerek yoksa cidden ayıp yani ne diyim
F-I-R-A-T
Active Level 10
Galaxy A
Evet haklısınız
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
Ben iphone yi çok seviyorum hiç kullanmadım ama kullananlar memnun önceden isterdim iphone 11 ama artık eski idi alınmaz benim beğendiğim iphone telefonlardan iphone 13 pro max iphone 14 pro max