cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A51 kilit ekranı parlaklık sorunu

(Topic created on: 09-12-2023 02:00 PM)
298 Views
Osmanlıtorunu
Active Level 7
Options
Galaxy A

Selamun aleyküm arkadaşlar.Telefonun normal parlaklığını kısık kullanıyorum ama telefona çift dokunup kilit ekranını gösterince full parlaklık gösteriyor kilidi açınca ayarladığım parlaklık devreye giriyor hemen.Bunun bir ayarı varmı acaba ekran parlakğını ne kadar açarsam kilit ekranı da öyle parlaklık versin istiyorum ayarını bilen varmı?Malesef ekran parlaklığım kısık olsa bile kilit ekranında iken full parlaklık gösteriyor

image

image

2 Solutions

Accepted Solutions
Solution
Bhkc
Active Level 7
Galaxy A
Merhaba. Yüz tanıma sistemi otomatik parlaklığı açar. Karanlık ortamlarda yüzünüzün daha parlak ve net cikmasi icin. Buna her hangi bir müdahale edemezsiniz. Yüz tanımayı kapatırsanız sorununuz çözülecek fakat Yüz tanıma devre dışı kalacaktır

View solution in context

Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
1)Eğer parmak izi kullanıyorsanız, optik parmak izi sensörü yüzünden telefonun parmağı düzgün okuması için ekran parlaklığını arttırması gerekir

2)Yüz tanıma kullanıyorsanız biyometrik>Yüz tanıma> Ekran parlaklığını arttır seçeneğini pasif konuma getirseniz sorun düzelir

View solution in context

10 Comments
Emre4254
Active Level 4
Galaxy A
Yüz tanıma sağlıklı çalışması için parlaklığı arttırıyor bu bir sorun değil ayarlanıyor ayarlarda
Galaxy A
Ayarını tarif edebilir misin sana zahmet
Galaxy A
Şöyle bişey yaptım düzeldi galiba ekran parlaklığını full kıstım kilit ekranı da kısık oldu.düzeldi şimdilik ama ben yüz tanıma kullanmıyorum ya
Emre4254
Active Level 4
Galaxy A
O zaman sorun başka
Galaxy A
Belkide bana öyle geliyor olabilir ama böyle bişey olmasa mutlaka yazmazdım.A20 kullandım onda yoktu lakin a51 de böyle bişey var sanırım sağlık olsun
Solution
Bhkc
Active Level 7
Galaxy A
Merhaba. Yüz tanıma sistemi otomatik parlaklığı açar. Karanlık ortamlarda yüzünüzün daha parlak ve net cikmasi icin. Buna her hangi bir müdahale edemezsiniz. Yüz tanımayı kapatırsanız sorununuz çözülecek fakat Yüz tanıma devre dışı kalacaktır
Galaxy A
Bilgi için çok teşekkür ederim
Solution
Anonymous
Not applicable
Galaxy A
1)Eğer parmak izi kullanıyorsanız, optik parmak izi sensörü yüzünden telefonun parmağı düzgün okuması için ekran parlaklığını arttırması gerekir

2)Yüz tanıma kullanıyorsanız biyometrik>Yüz tanıma> Ekran parlaklığını arttır seçeneğini pasif konuma getirseniz sorun düzelir
Galaxy A
Parmak izi aktif.lakin yüz okuma aktif değil çok teşekkür ederim