cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 
Resolved! Solved

Original topic:

A51 batarya sorunu

(Topic created on: 09-20-2020 10:04 AM)
1739 Views
Yavuzalp
Beginner Level 2
Options
Galaxy A

1 hafta önce A51 aldım. aldığım gün telefonu kurdum tabi bir çok uygulamam falan yükledim. şarj sanki biraz hızlı bitiyor gibi geldi. herhalde çok yükleme yaptım diye düşündüm. ikinci gün hiç bir yükleme yapmadım sadece telefon ile görüştüm e mailleri kontrol ettim ve whatsup yazışmaları falan. zaten telefonu iş için kullanıyorum. hiç oyun oynamam ve oyun yüklemem. sabah saat 09:00 da %100 olan pil öğleden sonra saat 15:00 gibi %40 civarına  düşmüştü. samsung members uygulamasından hata raporu gönderdim. daha cevap gelmedi. sonra buradaki forumu gördüm . burada aynı sorunu yaşayan birisine moderatör ayarlardan pil kullanımı bölümüne girin demiş ve android sistem kullanım oranına bakın demiş . ben oraya girdim fakat oarada android kullanım oranı yazmıyor.diğer uygulamaların pil kullanım oranı yazıyor. aynı şekilde diğer günlerde de kullanım oranım hemen hemen bu şekilde oldu. yani akşam iş çıkışı eve gittiğimde sadece yukarıdaki telefon kullanımı ile hemen hemen %50 si bitiyor bataryanın. sizce bu normal mi?  

1 Solution

Accepted Solutions
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Samsung_jgzEHqD,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Cihazınızı bir kez kapatıp açarak, durumu tekrar gözlemleyiniz. Pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak, cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Gönderilen raporların incelenmesi ve nedenlerin tespit edilmesi, biraz zaman alabilir. Samsung Members üzerinden göndermiş olduğunuz herhangi bir hata raporuna uzun süre dönüş alamadıysanız, hata raporunu tekrar göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​​

View solution in context

0 Likes
5 Comments
CagatayKutuk
Active Level 7
Galaxy A
Cihaz bakımı uygulaması içinden pil bölümüne girip güç yönetimi bölümünden kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al seçeneğini aktif hale getirip uyutulacak uygulamalar bölümüne de el ile **bleep** çalışmasını istemediğiniz uygulamaları ekleyerek cihazın arka planda uygulamaların çalışmasına izin vermemesini sağlayabilirsiniz.
0 Likes
fatiihdemirrr
Active Level 7
Galaxy A
otomatik parlaklığı kapatın bende çok işe yarıyor 2 kat ekran süresi almaya başladım aynı telefonu kullanıyorum
0 Likes
Arda9990
Active Level 8
Galaxy A
Öncelikle pilinizin erken bitmesinde mobil veri bluetooth konum kullanıyorsanız bunlar çok şarj tüketir özellikle bluetooth ve konum bu ikisini kullanmadıkça kapatın ikiside hücresel veriden yararlanyor ayrıca turkiyede deki operatorler birazcık fazla şarj tüketiyor
0 Likes
TabS7ege
Active Level 8
Galaxy A
pil tasarrufunda hata olduğu söyleniyor pil tasarrufu açıksa kapa ve ilk 1 hafta cihazın pili çabuk biter yani bende öyleydi sonra toparladı kendini şuan oyun oynasam da oynamasamda 1 günü çok rahat çıkarıyor kafamda acaba bitermi korkusu olmuyor
0 Likes
Solution
user0000011111
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Samsung_jgzEHqD,

Ben Bordo, Samsung Forum moderatörüyüm. Öncelikle böyle bir sorun yaşadığınız için üzgünüm. Cihazınızı bir kez kapatıp açarak, durumu tekrar gözlemleyiniz. Pil tüketimini azaltmak için;

• Cihaz bakımı özelliğini kullanarak, cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak ekranı kapatın.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth ve GPS (Konum) özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Senkronize edilmesi gereken uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın veya otomatik ayarlayabilirsiniz.

Gönderilen raporların incelenmesi ve nedenlerin tespit edilmesi, biraz zaman alabilir. Samsung Members üzerinden göndermiş olduğunuz herhangi bir hata raporuna uzun süre dönüş alamadıysanız, hata raporunu tekrar göndermenizi rica ederiz. Samsung Members ekibi, cihazınızın yazılımı üzerinden kontrol ederek, uygulama üzerinden size dönüş yapacak. Samsung Members uygulaması üzerinden hata raporu gönderebilmek için aşağıdaki yönergeleri takip ederek "Güç/Batarya/Şarj" bölümüne giriş yapabilirsiniz.

https://publish.samsungsimulator.com/simulator/4d6a7070-2a73-47d6-8502-af588714f001/#!topic/yard%C4%...

Teşekkürler.

MOD​​

0 Likes