cancel
Showing results for 
Search instead for 
Did you mean: 

Original topic:

A51 Kasım Güncellemesi Sonrası Sorun

(Topic created on: 12-10-2021 07:59 AM)
191 Views
Heyyee
Active Level 7
Options
Galaxy A

Herkese merhaba. Kasım güvenlik güncellemesini yükledikten sonra ortaya çıkan bir sorunum var. Şarjım bittikten sonra telefon kapalı şarj olurken eskiden açma kapatma tuşuna kısa basınca ekranda şarjın hangi seviyede olduğu çıkardı. Şimdi basıyorum ekrana birşey gelmiyor tekrar basınca uzun basmamama rağmen telefon açılıyor. Sizlerde de aynı sorun var mı?

3 Comments
CagatayA51
Active Level 7
Galaxy A
İlkinde bende de öyle yaptı açılıp kapatınca yeniden düzeldi.
Galaxy A
Bende de aynı sorun var kardeşim bu sorunu 2 defa samsung müşteri hizmetlerini aradım telefonuma bağlandılar Bi sorun gözükmüyor dediler ve her zaman ki gibi çözümü sıfırlama olarak sundular
Bende onlara her güncelleme sonrası telefonu sıfırlamak olur mu diye kızdım bu durumu gerekli yerlere bildireceğini söyledi
Yeşilırmak
Moderator
Moderator
Options
Galaxy A

Merhaba Heyyee,

 

Güncellemeler sonrasında, cihazınızın yeni yazılıma optimize olması için telefonunuzu fabrika ayarlarına tekrar ayarlayıp kurmak çoğu kez çözüm sağlamaktadır.

 

Android İşletim Sistemi güncellemesi sonrasında, yüklü olan uygulamalarınız için de Google Play üzerinden güncellemelerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Sıfırlamadan önce bilgileri yedekleme işlemi için, aşağıda yer alan programı bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

 

target=_blankhttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/Bilgileri yedeklemenin iki yolu vardır;

 

1. Verilerinizi Microsoft OneDrive'a yedekleyebilirsiniz. Ayarlar > Hesaplar ve Yedekleme > Samsung Cloud > Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta > OneDrive ile bağlan > Koşulları kabul edip bağlan > Hesapları Bağla > Mevcut Hotmail hesabı ve şifresini girin > Kabul et > Hesaplar Bağlanıyor yazısı gelecektir. İleri ögesine dokunduktan sonra kurulum işlemleri tamamlanmış olacaktır.
2. Aşağıdaki link üzerinden bilgisayarınıza, Samsung Smart Switch programını indirerek, data kablosu ile verilerinizi, bilgisayarınıza yedek alabilirsiniz.

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/smart-switch/

 

Not:
• Cihaz içerisinde yer alan Güvenli Klasör uygulamasını kullanıyorsanız eğer, cihaz verilerinden ayrı olarak yedeklemeniz gerekecektir.
• Güvenli Klasörün yedekleme özelliği, 2021'den beri piyasaya sürülen Android R OS tabanlı Samsung mobil cihazlarında artık mevcut değildir. Her uygulamanın Smart Switch veya yedekleme özelliğini kullanarak gerekli verileri yedeklemeniz önerilir.

 

Yedeklemelerin görselli anlatımlarına link üzerinden ulaşabilirsiniz;

 

h target=_blankttps://www.samsung.com/tr/support/mobile-devices/how-can-i-back-up-my-mobile-phone/

 

Teşekkürler.
MOD